Wpis z mikrobloga

  • 0
@mirasKo-Kalwario Nie jestem jakims specjalista, ale na moje oko grasz po prostu zbyt przewidywalnie. Zbyt pozno przelaczasz zawodnikow w momencie, gdy rywal atakuje. Za malo podan z wyjsciem na pozycje, zamiast nich - podania za plecy, z ktorych trudno cokolwiek zrobic. W obronie mozesz ustawic wytyczne "agresywne przejecia", cos moze da na takie sytuacje, z ktorych traciles bramki. Staraj sie czesciej liczyc na swoje przechwyty wykonywane konkretnym przyciskiem, anizeli na to, ze
@mirasKo-Kalwario: sprint puszczałeś chyba tylko po to żeby zrobić drag backa co?
Gdy przeciwnik jest w środkowej tercji boja, kryj linie podań i NIE przełączaj się na stoperów bo wystarczy że przesuniesz się o metr, pójdzie podanie trójkątem i jest pozamiatane. Zamiast tego używaj swoich CDMów w prostym schemacie:
1. Obstawiasz linię podania jednocześnie skracając dystans do przeciwnika (running jockey, R2+L2), a gdy widzisz że nie ma opcji podania do przodu
@mirasKo-Kalwario: druga sprawa to atak:
1. Nie wiem czy zdążyłeś zauważyć, ale główki w tej grze NIE DZIAŁAJĄ. Ile strzeliłeś goli głową do tej pory? W sytuacji gdy wychodzisz 2 na 1 + bramkarz każdy spodziewa się że będziesz podawał na wolne pole więc wystarczy przykryć drugiego grajka. Nie podawaj, zejdź do boku i jebnij w krótki słupek, może być nawet finesem.
2. PUŚĆ R2. W ogóle zapomnij, że ten przycisk
"ale główki w tej grze NIE DZIAŁAJĄ"
Mi akurat głową całkiem nieźle strzela Crespo. Ale może to dlatego, że jestem wujowy i trafiam na takich samych :)

Co do sprintu - też go chyba nadużywam, ale jak tylko na chwilę go puszczę, to momentalnie jest przy mnie przeciwnik. Oczywiście przykleja się do mojego napastnika jak guma do żucia, wiec od razu następuje strata (moi obrońcy dla odmiany często stają ok. 1m od
@mirasKo-Kalwario: poćwicz ustawianie się, gierki treningowe wbrew pozorom są mega pomocne. Daj też CDMom instrukcję 'przecinaj linie podań' i 'krycie środka', to będą się kręcić w okolicy 10-20m przed Twoim polem karnym żebyś mógł się łatwiej na nich przełączyć i dobrze ustawić. Poza tym, skoro wiesz, że podanie będzie na dobieg to już połowa sukcesu c'nie? ;)
@TripleSec: no niby tak ciagle cwicze, i mam to ustawione, dzieki za rady teraz tydzien odpoczynku to moze na świezo będzie lepiej, ciągle mam tlyko problem z obrońcami bo przeciwnicy wchodzą jak w masło a moi stoperzy się odsuwają od napastników przeciwnika jak ich nie kontroluje, nie czaje tego