Wpis z mikrobloga

Też tak macie, że odkąd #konfederacja weszła do sejmu to zaczeliście się bardziej interesować polityką? W życiu tak nie miałem by śledzić losy jakiejś partii i ogólnie wydarzenia w sejmie. Ta partia wypełniła w rządzie jakąś pustkę swoją obecnością i nietypowym zachowaniem.
#polityka #4konserwy #sejm
  • 22
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: jestem za wolnością w wymiarze gospodarczym i społecznym. Nie lubię, gdy druga osoba uważająca się za mądrzejszą, do czegoś mnie zmusza. Jednakże istotniejsze są dla mnie kwestie gospodarcze. Cenę chleba czy wielkość wypłaty bardziej odczuję niż prawo do aborcji czy prawomocność związków partnerskich. Konfederacja ma wiele postulatów wolnościowych własnie gospodarczych. Minusem jest ich zbyt konserwatywne podejście do niektórych spraw społecznych, ale mnie konkretnie te sprawy praktycznie nie dotyczą.
Dodatkowo
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: poglądy i idee to chyba tylko częśc tego co jest istotne. Bardziej chodzi o pewien sprzeciw dla kłamstwa, głupoty, schematyzmu rządzących i społeczeństwa. Ludzie śledzą afery rządowe jak jakiś serial i nie zdają sobie sprawy że to oni grają w nim głównego poszkodowanego.
Pamiętam jak w jakimś programie publicystycznym redaktor mając do dyspozycji 5 polityków, gadał przez 10 minut z dwoma z nich o jakichś totalnych pierdołach. W końcu
  • Odpowiedz