Wpis z mikrobloga

Też tak macie, że odkąd #konfederacja weszła do sejmu to zaczeliście się bardziej interesować polityką? W życiu tak nie miałem by śledzić losy jakiejś partii i ogólnie wydarzenia w sejmie. Ta partia wypełniła w rządzie jakąś pustkę swoją obecnością i nietypowym zachowaniem.
#polityka #4konserwy #sejm
  • 22
  • Odpowiedz
@Ardeo: Wreszcie jest na kogo głosować, wreszcie do Sejmu trafili się ludzie coś sobą reprezentujący, a nie tylko karierowicze, hipokryci i partyjniacy - stąd chęć kibicowania i śledzenia. Miła odmiana.
  • Odpowiedz
@Ardeo: Pierwszy raz w życiu mam swoją reprezentację w Sejmie. Jest nawet lepiej niż myślałem. Chociaż nigdy nie będzie idealnie, wśród narodowców jest za dużo etatyzmu, a wśród korwinistów naiwności bez brania pod uwagę stale zmieniających się czynników na świecie.
  • Odpowiedz
W życiu tak nie miałem by śledzić losy jakiejś partii i ogólnie wydarzenia w sejmie.


@Ardeo: Dlaczego? Nie zrozum mnie źle, nie żebym się chciał #!$%@?ć czy fedorą machać, wielu moich znajomych ma podobne podejście, ba, jednemu to wręcz musiałem powiedzieć jakie wyniki wyborów były, tak ma na to wszystko #!$%@? - bardzo mnie ten fenomen ciekawi.

Jakby nie patrzeć, to co się dzieje w Sejmie ma wpływ na niemal
  • Odpowiedz
@Ardeo: ja tam się zawsze interesowałem polityką, po prostu trochę mniej, najbardziej mnie bawiły te komentarze kodomitów o tym że teraz część kucy się dopiero dowie co PiS odwala, tak jakby korwiniści byli apolityczni. Cieszy mnie też że w odróżnieniu od innych partii konfederacja ma swój dzienny raport na wykopie z całym podsumowaniem dnia, wszystkimi wystąpieniami etc, oraz cotygodniowe podsumowanie Kuleszy. Widziałeś taką aktywność w innych partiach? Poza tym jakby
  • Odpowiedz
@Ardeo: PiS w końcu poczuł co to znaczy merytoryczna opozycja. Przecież o tym jak ich Braun punktuje będą kiedyś uczyć na studiach politologicznych.
  • Odpowiedz
@DaeronTargaryen: To nie poglądy lewicowe i socjalistyczne były w wolnej Polsce represjonowane i cenzurowane w mediach. Porównywanie ideowości Jachiry, znanej tylko z tego że szydziła z ofiar katastrofy smoleńskiej i że walczy o równouprawnienie dzików z ludźmi z chociażby Korwinem, ojcem polskiego nurtu wolnościowego to absurd.
  • Odpowiedz
  • 1
@Ardeo Mam identycznie. Jak sie dostali w końcu do sejmu, to większość obrad śledzę, na bieżąco wiem co się dzieje, co ustawy zawierają itd
  • Odpowiedz
@mnik1: po prostu nie byłem w temacie. Nie wiedziałem co to za politycy się wypowiadają w telewizji, nie wiedziałem na jakie tematy obradują. To co docierało do mnie z mediów było jałowe, niezrozumiałe, nudne. Temat polityki ma wysoki próg wejścia, ciężko się początkowo rozeznać w sytuacji.
Nie będę ukrywał, w świat polityki wkręcił mnie Korwin (jakkolwiek to brzmi). On wprowadzał jednak trochę polotu, więc śledziłem jego poczynania, choć głównie dla
  • Odpowiedz
@YgoR: no #!$%@? faktycznie. Hajujący za młodu kuce, goście, którzy od lat utrzymują się z subwencji i całe to nacjololo, które wysuwa pomysły gospodarcze z epoki kamienia. Dodajmy do tego kilku antysemickich oszołomów i mamy świetną atrakcję intelektualną dla zakompleksionej tłuszczy.
  • Odpowiedz