Wpis z mikrobloga

Ja wiem, kino lat 80 jest magiczne i powstało tam wiele nie tyle perełek co zwyczajnie modelowych przykładów jak zrobić film niemal doskonały ale bez przesady - czego Wy oczekujecie w IX filmie serii zapoczątkowanej 42 lata temu?

Mam wrażenie, że co by scenarzyści nie wymyślili to i tak zapatrzeni w oryginalną trylogię fani tylko by na to splunęli.

Swoją drogą zaczynając maraton zastanawiałem się nad kolejnością oglądania - mogłem śmiało iść chronologicznie bo technicznie filmy z oryginalnej trylogii wyglądają rewelacyjnie dzięki remasteringowi. A kwestia ojcostwa Luka i tak jest znana więc to żadna strata poznać jego tożsamość przez prequele.

Z oceną się wstrzymam, to trzeba usiąść na spokojnie ochłonąć po całej serii. Najlepiej przy Łotrze, Solo i Mandalorianie.

#starwars #kino #film
josedra52 - Ja wiem, kino lat 80 jest magiczne i powstało tam wiele nie tyle perełek ...

źródło: comment_CQeJgxyZFrznW2ECKof1hnv1XPn4FfEX.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@Jacket: Chwalili poprzednie części? Ja od Mrocznego Widma o każdej kolejnej części czytam, że to najgorsza z sagi. Po Last Jedi wszyscy jechali równo. Oceny krytyków na jakichś serwisach nic dla mnie nie znaczą. A z tego co widzę, to audience score jest na poziomie niecałych 45% dla ósemki.

Jestem świeżo po obejrzeniu 9. Podobał mi się. Był dobry z kilkoma zgrzytami. I czuję lekki niedosyt. W całkowity koniec sagi nie
  • Odpowiedz
@kulfon_wulkanizator: Rzeczywiscie instant bohater - po dłuższym okresie treningu w 5 ep. został pokonany bez problemu przez Vadera będącego inwalida który ledwo się rusza w tym pancerzu a w 6 ep. zostaje z rękoma w kieszeniach zniszczony przez Palpatina. I to porównujesz z podniesieniem miecza i walka jak równy z równy z doświadczonym wojownikiem xD
  • Odpowiedz
@Wykoppeel1230: źle kliknąłem i nie mogłem już edytować za szybko wysłanego komentarza.

Rey w 7 swoim kijkiem posługiwała się całkiem sprawnie. Finn przeszedł jakieś szkolenie szturmowca. O szkoleniu Bena wiemy niewiele. Sądząc po tym, że Luke mimo, że w przyzwoitym stopniu opanował walkę, to wybitnym szermierzem nie był. Podejrzewam, że raczej uczył ich o mocy a nie walki.

To jest w sumie taka jałowa dyskusja opierająca się na domniemaniu co do
  • Odpowiedz
@Eoon:

Tyle, że Sauron nie umarl i kiedys wroci na pewno xD


Patrzę, że nie bez powodu mam cię na czarnolisto, niepotrzebnie odkryłem twój komentarz.

"If it [the Ring] is destroyed, then he will fall, and his fall will be so low that none can foresee his arising ever again. For he will lose the best part of the strength that was native to him in his beginning, and all that
  • Odpowiedz
@dqdq1: Rozmawiamy o filmach, a nie o komiksach. Już któryś raz dzisiaj, jak zwolennikom nowej trylogii brakuje argumentów to sięgają po expanded universe. Już pisałem co sądzę o expanded universe w innych wątkach. Generalnie cierpiały na tą samą przypadłość co nowa trylogia, czyli brak kogoś kto by to nadzorował, w rezultacie wyszła całkowita kupa stojąca w sprzeczności z filmami.

Nie jest to jednak żaden argument przemawiający za tym, żeby tą kupę
  • Odpowiedz
@josedra52:
Pierwsza trylogia: unikatowe niespotykane dotąd uniwersum kinowe, rewolucyjne techniki filmowe, dobrze napisana zgrabna historia, u niektórych postaci rewelacyjna gra aktorska u pozostałych całkiem dobra.

Prequele: Próba pokazania historii oraz uniwersum w szerszym spektrum, tragiczne dialogi i role niektórych postaci, inne role zagrane całkiem dobrze, bardzo dobre efekty wizualne jak na tamte czasy.

Episode 7: Właściwie totalna zrzynka z episode 4 wypełniona fan service'em. Rozpoczęcie mnóstwa wątków które potencjalnie miałyby się
  • Odpowiedz
@bastek66: Serio, zarzucasz mi gadanie głupot a sam wrzucasz coś takiego?

Film w skrócie: Luke wie jak pracować z robotami bo jest bratankiem farmera i to wystarczy. Rey, która zbiera złom i pracuje z robotami już nie jest ok.

Luke raz czy dwa wspomina, ze nieźle lata. OK. Ktoś mówi, że jego ojciec był dobrym pilotem. OK. Luke bez szkolenia prowadzi bojowy myśliwiec. OK. Rey siada za sterami Sokoła. Nie OK.
  • Odpowiedz
@kulfon_wulkanizator: Rey pokonuje mistrza Jedi niedługo po tym jak po raz pierwszy dostaje miecz świetlny do ręki. Potrafi robić wszystko z mocą bez żadnego treningu. Wszyscy ją uwielbiają pomimo małej ilości interakcji.
  • Odpowiedz