Wpis z mikrobloga

Jakie są wady kupowania wykończonego mieszkania, tuż po remoncie?
Powoli przymierzam się do kupna mieszkania i chciałbym mieć z nim jak najmniej do roboty.
Jestem gotów zapłacić dodatkowe 10-20% tylko po to, żebym mógł się od razu wprowadzić (ew. kupiłbym jeszcze meble, ale żadnego remontu, użerania się z "fachowcami" itp.)
Jak zły jest to pomysł?

#mieszkanie #pytanie #kredythipoteczny #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
@KrojonyAnanas: a taki zły, że jak ktoś kupił na flipa, to wyremontuje po taniości żeby z wierzchu ładnie wyglądało. No i nie masz możliwości zrobienia czegoś pod siebie aż do następnej generalki za x albo xx lat.
  • Odpowiedz
no nie byndziesz mial jak chcesz


@Harmideron: Jestem w stanie poświęcić ułożenie gniazdek i rozmieszczenie łazienki, jeżeli będzie to oznaczało zmniejszenie stresu związanego z wykańczaniem mieszkania.

I tak od kilku lat mieszkam w wynajmowanych mieszkaniach (co rok - dwa się przeprowadzałem), więc jestem w stanie stwierdzić od razu czy jest tragicznie czy dam radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KrojonyAnanas: np takie, że nie wiesz jakie materiały zostały użyte, najczęściej po taniości by tylko był wygląd i było z bańki,, czy instalacja została wymieniona jak należy(często dokładają do instalacji aluminiowej dodatkowe przewody zamiast je wymienić na miedziane), czy rury są poprowadzone dobrze i odnowione i szczelne, gdyż często poźniej pojawiają sie grzyby bo za późno się dowiadujesz , że cos przeciekało. To tak z tego co trafiało się znajomym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrojonyAnanas: ale zawsze możesz trafić na dobrze wyremontowane mieszkanie.
Przykład na moim piętrze było mieszkanie "zdewastowane". Facet kupił i dobrze wyremontował i dobrze sprzedał.
Tylko że tanio kupił więc na remoncie nie oszczędzał
  • Odpowiedz
@kupczyk: byc może tak jest, ale ja się nie spotkałem, zawsze jest niedopracowane i na odwal sie, bo jak ktos nei robi dla siebie to zazwyczaj mam w dupie dokładność.
  • Odpowiedz
@KrojonyAnanas: zrobisz jak uważasz, ale moim zdaniem wywalisz kasę, będzie zrobione wg ich planów i musisz się dostosować, rzadko zrobione ( a przynajmniej ja się nie spotkałem) porządnie a na dodatek możesz zamiast przeznaczyć hajs na nowe plany, może być, iż będziesz ładować i łatać stare.
  • Odpowiedz