Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 82
@Dabrol: tak tylko Ty. Wyjeżdżałeś z gruntowe i o ile znaki nie stwierdzają inaczej masz przepuścić pojazdy na drodze utwardzonej ( zakładam że taką jechał pojazd 3)
  • Odpowiedz
@klepie-biede: NIby muszę ale zwróć uwagę na oznaczenie drogi, pas jest jeden. Samochód przed 3 czyli 2 jeszcze nie skończył manewru czyli nawet ot że jedzie półpoboczem, nie pozwala wyprzedzać tego samochodu. Jak dla mnie samochód 3 zaczął manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu
  • Odpowiedz
@Dabrol: Włączając się do ruchu musisz ustąpić pierwszeństwa wszystkim, nawet tym, którzy łamią przepisy. Nawet gdybyś był na normalnej drodze podporządkowanej, nie możesz mu zajechać drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aksal89: Jak to zajechać dorgi? Przecież on ma zajęty pas przez samochód numer 2. Numer 2 nie ma pasa do skrętu w lewo. Czyli zajmuje pas samochodu numer 3 i blokuje jego. W tych okolicznościach wykonuje manewr w tym samym czasie co samochód 2.
  • Odpowiedz
@Dabrol: Choćby samochód 3 cisnął pod prąd, tyłem, czy jak mu się podoba, to wpieprzając się w niego jesteś winny.

Włączanie się do ruchu


Art. 17. 1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy
  • Odpowiedz
@Dabrol: Art. 17. 1. Włączanie się do ruchu następuje (…) przy wjeżdżaniu: (…) na drogę twardą z drogi gruntowej;
2. Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

Ty się włączałeś do ruchu, czyli przepuszczasz wszystkich.

Po drugie - zgodnie z rysunkiem auto nr 3 miało prawo
  • Odpowiedz
@kuraku: Dlaczego muszę ustąpić. Wytłumacz, samo to, że muszę nic nie wnosi. Dla mnie gość ma zajęty pas, łamie przepisy wyprzedzając samochód skręcający w lewo. W razie kolizji uważam, że ja byłbym poszkodowanym
  • Odpowiedz