Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@miiihau: jeśli sugerujesz się rezerwą chodu to chyba niekoniecznie. Oni obniżają częstotliwość by wydłużyć rezerwę.

@thewickerman88 naprostuj proszę jeśli głupot napisałem.
  • Odpowiedz
  • 0
@iniekcja: gorsza jakość elementów mechanizmu w porównaniu do ETA2824, dużo droższe koszty serwisowania przez możliwość serwisu praktycznie tylko bezpośrednio w swatchu.
  • Odpowiedz
  • 0
@iniekcja: Nie jestem ekspertem, wiec nie będę sie spierał. Wiem jednak, ze jest model powermatic, ktory posiada plastikowy wychwyt i koło balansu. Możliwe, ze są inne odmiany.
  • Odpowiedz
@miiihau: da się odchylke regulować w tym werku. Tak samo jak i da się serwisowac u zegarmistrzow nie związanych z swatchem. Co więcej wcale te elementy w tym werku nie są gorsze nie w ecie. Myśle że jakby chcieli wymusić częstszy serwis bez twojej wiedzy, to i tak by to zrobili w ecie pogarszając pewne rzeczy na poziomie projektowania i metalurgi. Juz nie pamiętam ale te powermatic też mają trzy
  • Odpowiedz
@miiihau: próbowałem kiedyś zgłębić ten temat - różnice jakościowe między SW200, ETA2824 i Powermatic80. Życzę powodzenia. ;)
Generalnie każdy ma swoją opinię i swoje argumenty, bardzo ciężko dojść do tego kto ma rację. Mi się nie udało.
  • Odpowiedz
ktory posiada plastikowy wychwyt i koło balansu.


@miiihau: no i? Polimerowy jak coś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Daje to dużą dokładność out of the box jak coś.

kaliber 315 od Patka też nie jest jak inne. ( ͡ ͜ʖ ͡)
No i jak wujoadrian mówi, da się wyregulować na spokojnie, tylko regulacja jest w innym miejscu niż tradycyjnie.
  • Odpowiedz
@miiihau:
@iniekcja:
Pany, naprawdę nie ma co się tego werka bać. Koleszka ma w tissocie i chwali. Ja też jestem zdania że jak coś działa to się tego nie rusza. Ale skoro działa lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak z ciekawostek już nie jestem pewien czy wszystkie czy tylko niektóre te powermatiki są antymagnetyczne właśnie dzięki tym silikonowy czy tam teflonowym elementom. A
  • Odpowiedz
@wujoadrian: też mam tissota na powermaticu i pomimo początkowego sceptyzmu chwalę, dokładność naprawdę wysoka, problemów nie ma.

Minusem wizualnym jest mniejsza smukłości sekundy, no ale.

powermatiki są antymagnetyczne

to nie będą te, które mają hair spring z silikonu?
  • Odpowiedz