Wpis z mikrobloga

Witam, ostatnio pytałem o jakieś typy samochodów do +/- 4000 GBP (+/- 20k). Jako, że jestem coraz bliżej podjęcia tej decyzji chciałbym prosić o poradę. Wymagania:
- budżet jw - 3.5-4k GBP (20 tys. zł)
- podstawowe wyposażenie: elektryczne szyby z przodu, centralny zamek, klimatyzacja
- duży plus: bluetooth
- niski koszt ubezpieczenia
- niski podatek drogowy (albo zerowy)
- bezawaryjność/mały koszt własny
- niskie koszty eksploatacji
Przejrzałem dosyć dokładnie autotradera i wytypowałem kilka ciekawych samochodów.
Kia Rio (2011-12), Alfa Romeo Giulietta (2011), Nissan Note(2011-12), Hyundai i30/Kia Ceed (2010-11), Hyundai i20 (2011-13), Ford Fiesta (2010-11), Vauxhall Astra (2010-12), Seat Ibiza(2010-12), Renault Megane (2011), Alfa Romeo Mito(2012-13), Mini Cooper (2008), Vauxhall Corsa (2014), Toyota Aygo (2015), Citroen C4 (2011), Honda Jazz (2010), Renault Clio (2011), Skoda Fabia (2010)
Lista jest dosyć długa, ale jest tam kilka ciekawych opcji. Najpierw napiszę swoje przemyślenia -> samochód będzie używany aby zrobić zakupy, czasem podjechać do centrum (2-3 razy w tygodniu) i może raz w tygodniu pokonać troszkę dłuższy dystans (20-30 km). Poza tym raz w miesiącu wyprawa typu Coventry -> Oxford (95 km). Nie chciałbym aby auto zbyt mocno trąciło myszką, aby 'dziewczyna' chciała w nim jechać ze mną ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Gdybym kupował sercem to wybrałbym Giuliettę Link albo Mito. Najrozsądniej wygląda Ford Fiesta. Ciekawą opcją jest Honda Jazz Link albo Nissan Note link. Astra, Giulietta, Megane i C4 to auta o klasę większe, a są w podobnej cenie (no może poza Giuliettą, która jest okazją). Co poradzicie? Może inne propozycje albo komentarze?
#samochod #zakupy #uk #motoryzacja

Który samochód w budżecie do 4.000 GBP?

  • Ford Fiesta 24.3% (18)
  • Seat Ibiza 8.1% (6)
  • Honda Jazz 13.5% (10)
  • Nissan Note 4.1% (3)
  • Alfa Romeo Mito 4.1% (3)
  • Vauxhall Astra 10.8% (8)
  • Hyundai i20 4.1% (3)
  • Kia Rio 2.7% (2)
  • Alfa Romeo Giulietta* 21.6% (16)
  • Renault Clio 6.8% (5)

Oddanych głosów: 74

  • 12
@Davidvia0: szczerze mówiąc najrozsądniejszym rozwiązaniem są tylko 2-4 opcje. Skłaniałbym się kolejno w stronę:
1. Forda Fiesty
2. Hondy Jazz
3. Renault Clio
4. Hyundaia i20.
Koledzy mechanicy podobne zdanie mają. Ewentualnie dorzuciłbym do tego Hondę Civic VIII w bardziej oszczędnej wersji 1.4, bo Jazz to taka trochę parówka z wyglądu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@obiektywny_: 1.8 może trochę za dużo mireczkowi palić - mi w lato koło 40mpg w cyklu mieszanym wychodziło, teraz koło 37mpg. Kupiłem taką rok temu, 2009 rocznik, £3650 w pełnej opcji, 80k mil, panoramiczny dach, dwustrefowa klima, jedynie do szczęścia brakuje mi podgrzewanych foteli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z usterek musiałem wymienić tylko 2 rzeczy - jakiś sensor VSA, bo mi padł w trasie. Jeździć mogłem, ale
@tytanowy_kalafior: Masz racje ale powiem ci ze w miescie to duzej roznicy miedzy 1.6 nie zauwazy... ja mam 1.6 i mi pali kolo 9/100 bo teraz zimniej i krotkie trasy.

wiem jednak ze auto jest warte uwagi bo jest malo awaryjne,solidne no i typeR nawet fajnie wyglada (w zaleznosci od gustu)
@Davidvia0: tez mam Fieste (2009), tez w Coventry, większość napraw zrobisz na parkingu/podjeździe pod domem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moja rada? Bierz 1.4/1.6 bez turbo. Jak będziesz jeździł tylko po mieście 1.0 wypije więcej benzyny.
Ja swoją zrobiłem już 35k mil (112k na liczniku) i jedyne wydatki to do tej pory byl: rozrząd po zakupie, hamulce i klocki z przodu, i olej i filtry co roku. Bezobsługowy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@atoms: Swift masz tax 35£, pali okolice 5litrow. Praktycznie nie ma tu żadnych usterek, części dużo na eBay, niska utrata wartosci. Wersję sz4 mają bt, klimę automatyczna, tempomat, sterowanie radiem i tel z kiery. W tym budzecie możesz mieć auto 4-5 letnie.