Wpis z mikrobloga

Spójrzcie jak mi pykło na samym początku, czekam aż Gdańsk wystąpi przeciwko Krzyżakom, w miedzyczasie sojusz i mariaż z Cechami, czeski król pad,ł a mnie się dostało całe królestwo wraz ze Śląskiem jako wasalem - lol pierwszy raz tak mam.

Wcześniej chciałem tym razem podbić okoliczne bałtyckie państwa i w końcu nie wojować połowy gry z Osmanami - bo tak, a teraz siedzę gapię się w mapę i myślę co robić, nawet idei jeszcze nie wybrałem. Myślę że adm pojdzie jako pierwsze, następnie diplo i human, a dalej się zobaczy :)

Teutonów i ruskich, wiadomo, zlać obowiązek :)

#eu4
ithanoss - Spójrzcie jak mi pykło na samym początku, czekam aż Gdańsk wystąpi przeciw...

źródło: comment_DHy4MjWWZVE5abZR3NcWIozUKXcWLtPA.jpg

Pobierz
  • 14
@Drmscp: dwa statey tam wrzuciłem i jestem w stanie utrzymać, właśnie Gdańsk się odpalił, teutoni rozbici, ani woja koronnego nie ruszyłem, wasale ich rozbili, choc normalnie tez raczej rozbijają

doradców mam na +1 i tylko jedna fortece w pilznie polozoną
@Baleburg: No nie tak do końca losowe bo można maksymalizować szanse, ale na tym etapie bez dip repa, to rzeczywiście OP miał mega fart. Pierwsze, że złapał PU, a później, że Jagielon szybko spadł z rowerka i mu wylosowało pewnie 1/100 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast nie wiem czy osobiście bym chciał, żeby inheritance siadło. Raczej bym wolał mieć dalej to PU niż wojsko na utrzymaniu i
@myzael: Czy ja wiem czy tak pomaga. Dopóki go nie inheritujesz masz -50 opinii u innych elektorów, wcześniej masz jeden głos od Czech, ale trudniej o zdobycie u innych. Dopiero po inhericie masz wyraźnie lepszą sytuację w postaci posiadania głosu i rangi królestwa (tyle, że żeby to mieć trzeba wcześniej wygrać i dodać się do HRE). Wydaje się, że łatwiej zostać cesarzem bez tego PU.

@ithanoss: @wiertarko_wkretarka: Wy tak
Czy ja wiem czy tak pomaga. Dopóki go nie inheritujesz masz -50 opinii u innych elektorów, wcześniej masz jeden głos od Czech, ale trudniej o zdobycie u innych. Dopiero po inhericie masz wyraźnie lepszą sytuację w postaci posiadania głosu i rangi królestwa (tyle, że żeby to mieć trzeba wcześniej wygrać i dodać się do HRE). Wydaje się, że łatwiej zostać cesarzem bez tego PU.


@Jan_K: Wydawało mi się, że -50 było
@myzael: Nie, za elektora-wasala jest zarówno -50, jak i kara -0,1 do IA, natomiast przy PU nie ma kary do IA, ale -50 dalej obowiązuje. Austrii to nie robi różnicy, ale przy próbie zdobycie tronu cesarskiego z zewnątrz jest to spore utrudnienie.
@KsiazePodziemi: OK, ale alternatywą dla inheritowania od razu było PU bo mechanizm jest tu taki sam. Miał Jagiellona na tronie pepików bo zaczynali w interregnum i zaraz spadł z rowerka. Normalnie skutkowałoby to po prostu PU, albo kontynuacją wsadzania dynastii na tron w zależności od stanu losowania, a kolega dostał uber rzadką wariację PU i od razu wchłonął.