Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@idzii: Nie jest trudno. Najlepiej podmsażyć najpierw mięso z przyprawami na oliwie,doprawić mieloną papryka słodka i chili,sól ewentualnie pieprz biały lub czarny. Przerzucić usmażone na brązowo mięso do jakiejś miski. Na tej samej patelni dodać z znowu oodrobinę oliwy lub oleju,zrumienić lekko drobno posiekaną dużą cebulę z również posiekanym ząbkiem czosnku. Jak cebula zacznie robić się brązowa dodać pomidory z puszki,około 800g na 1kg mięsa. Zalać odrobiną wody żeby pomidory się
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czekirizi: Tu na zdjęciu są 3. Jedna przekrojona na pół. A miałem 900g mięsa. 500g wieprzowego i 400g wołowego. Z takiej ilości wychodzi z 8-9 sztuk. Tortille kupowałem w biedronce,te z ziarnami są lepsze.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@idzii: A zapomniałem dodać,że jak ten sos z pomidorów będzie kwaskowaty to można przełamać jego smak 3 łyżkami cukru. W necie znajdziesz mnóstwo różnych przepisów. Ja robiłem taką podstawową bez żadnych urozmaiceń. Podczas całego procesu smażenia mięsa i sosu wystarczy dobrze przyprawić wszystko,próbować i na pewno będzie dobre :D
@Creative3000 spróbuj sobie następnym razem kupić i dodać mieszankę przypraw Adobo z Knorra. Ja czili robię od lat i z tym miksem wychodzi najlepszy. A jeszcze lepszy jest jak dorzucisz do tego posiekaną paprykę chipotle z zalewy. 10zl kosztuje puszka, ale starczy na kilka dużych porcji a smaku daje co niemiara.
@patatier: Mam biedronkę pod ręką,więc produkty kupuję w niej,a nie chce mi się latać za jednym czy dwoma składnikami po większych marketach :P

Najpierw usmażyć na oliwie (oleju) samo mięso mielone wołowo wieprzowe 1kg czy tam ile chcemy. Wtedy proporcje są zmniejszone jeśli mamy np.500g mięsa, przyprawić je papryką słodką mieloną,papryką chili solą i pieprzem. Jak się zrobi brązowe przerzucić do jakiejś miski i odstawić na bok. Na tej samej patelni