Wpis z mikrobloga

Wywiad z Leszkiem Millerem w URZe.

Gdy pan był w podobnej sytuacji, obniżył pan podatki.


Obniżyłem CIT, i to bardzo wyraźnie, bo z 27 do 19 proc., chociaż trzymano mnie za rękę i tłumaczono, że tylko pogorszymy sytuację. Ale już w pierwszym roku funkcjonowania nowych stawek, wpływy z CIT wzrosły o 3 mld. Po prostu część przedsiębiorców przestała oszukiwać. Jeśli rząd szuka niekonwencjonalnych posunięć, to niech odrzuci myśl o podwyższeniu podatków, bo to jest myślenie skostniałe i banalne. Niech raczej szuka pomysłów, jak podatki obniżyć.


Brzmi pan jak liberał.


(śmiech) To jest rynek. Tutaj zaklęcia nie działają. Tutaj działają twarde prawa rynku.


Leszek - stary dobry liberał (͡° ͜ʖ ͡°)

#polityka #sld #miller #uwazamrze #wywiad
  • 4
To może za jednym zamachem rozliczmy się również z komunizmem. Co pan powie na Trybunał Stanu dla Jaruzelskiego i Kiszczaka?


Jeśli pan by chciał w ten sposób dokonać rozliczenia, to można się cofnąć i powiedzieć, że zamach majowy Piłsudskiego kosztował o wiele więcej ofiar.


Piłsudski już nie żyje, więc trudno go ciągać po sądach, a Jaruzelski ciągle jest na chodzie.


W jakim jest stanie! Byłem u niego w niedzielę i naprawdę wyglądał
@mq1: 3:10 :))

W sumie beka, bo dopiero teraz zauważyłem, że rok temu też Gawkowski robił za suflera ;D

A co do meritum. To taka prawda, że i Kaczyński i Miller to cyniczni polityczni gracze, którzy powiedzą i zrobią wszystko, żeby tylko mieć wyższe poparcie. Zresztą to samo z Tuskiem czy Pawlakiem :)
SirBlake - @mq1: 3:10 :)) 



W sumie beka, bo dopiero teraz zauważyłem, że rok temu ...