Wpis z mikrobloga

Cześć! Niedługo odbieram nowe mieszkanie około 60 m. I zastanawiałem się nad zakupem psiego towarzysza.
Ogólnie to pół mojego dzieciństwa miałem corgi ze schroniska i był to super pies. Mega inteligentny, zabawny itd. Wszyscy i tak pewnie wiecie :D

Polecacie jakieś hodowle w rozsądnych cenach?
Ceny z olx są jakieś kosmiczne :o
Znajdzie się corgi do 2k pln?

#pies #psy #corgi #hodowlapsow
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@QWRtaW5pV3lrb3B1VG9DaW90YUlDaHVq: mam znajomą hodującą corgie (fci) i raczej poniżej 3 tys nie zchodzą one z ceny (nawet w przypadku petów). Bo zrobiły się całkiem modne, a spory popyt nie wpływa na niskie ceny.
Wg mnie 3 tys to nie jest duża cena za zdrowego kompana na ponad 10 lat.
Taniej z pseuducha może znajdziesz, ale wyrówna się to (lub przekroczy) w kosztach latania po wetach.
Jest jeszcze na fb funpage: Psy
@mikaliq: właśnie widząc ogłoszenia nawet sprzed roku czy dwóch widziałem, że zaczynały się od 2k.
Faktycznie taki duży wzrost cen pewnie wynika z większego popytu.

Przeglądałem tę grupę, ale nie znalazłem nic dla siebie.
Może faktycznie poczekam jeszcze troche i dozbieram sensowniejszej kwoty.

Na pewno nie będę kupował z pseudo hodowli bo to wspieranie szarej strefy i kij wie co się otrzyma i w jakich warunkach te zwierzęta były trzymane i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@QWRtaW5pV3lrb3B1VG9DaW90YUlDaHVq: jest jeszcze opcja wzięcia psa na współwłasność/warunek hodowlany. Wtedy płaci się mniej lub wcale... no ale pies nie jest do końca Twój i musisz robić hodowlankę i często też badania (co super tanie nie jest). Jednak to rzadko się ogłasza, bardziej się rozchodzi drogą pantoflową. Bo wiadomo hodowca nie pali się do oddawania swojego psa komuś obcemu/bez polecenia.