Wpis z mikrobloga

Mirki, Potrzebuję porady. Mam okazję kupić #audi a3 1.8 tfsi quattro że skrzynia s tronic z 2015. Czy w tych rocznikach cierpią jesczse na branie oleju? Jak z żywotności skrzyni zakładając że była serwisowana? #samochody
  • 25
@verox2: miałem, 2013 rocznik, 160kkm przebiegu, oleju praktycznie nie brała - do 0.5L na 15 000km przy upalaniu latem to całkiem niezły wynik. W A3 8V nie ma silników z problem olejowym, tam jest III generacja TFSI. Swoją drogą 1.8TFSI quattro S tronic to rzadko spotykany rodzynek, też miałem w tej konfiguracji i polecam z całego serca, genialne autko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skrzynia przy quattro to
Może dowiesz się jaki olej ma wpływ na silnik. Nie chce mi się szukać różnic na necie bo teraz nie mam zbytnio czasu

@porannewyciepsa: to ja ci podam: czasem bardziej lepki olej szkodzi silnikowi, a dokładniej układowi zmiennych faz rozrządu oraz sterowaniu napinaczami rozrządu i niektórzy producenci zalecają lanie olejów typu 0W20, albo 5W30. Akurat tutaj 5W40 nie powinien generować problemów bo spełnia normę i dla silnika teoretycznie powinien być lepszy
@verox2: popatrz mirek napisał ze olej 5w40 nie powinien generować problemów iteoretycznie powinien być dobry i piszesz mu że bardzo ci pomógł. Ale jak ja tobie napisałem że wielu mechaników zaleza ten olej to napisałeś że bym zmienił mechanika itp.
Jest wiele różnic we właściwosciach oleju nawet na forum audi mozna przeczytać jakie są plusy 5w40 a ty na mnie naskoczyłes jak bym chciał cie na mine wsadzić. No trudno
@porannewyciepsa podziekowalem za wypowiedź wcześniejszą - to w niej mnie wolał. Dzięki za opinie o oleju. Z papierów wynika że w ASO lało 5w30 ale zmienię prawdopodobnie na 5w40 motula.
@verox2 ktoś mi olej wymieniał i czy miałem plukanke to nawet nie pytałem. Chodzi Ci o coś takiego ze spuszcza się olej wlewa odpowiedni preparat i silnik pracuje na biegu jałowym 15 minut? To zależy jaka jest kompresja na tlokach bo jak słaba to plukanke się zaleca. No ale ja nie jestem fachowiec