Wpis z mikrobloga

Witam orientuje sie ktos jak wyglada sprawa ze zwrotem kosztow za leczenie zebow w niemczech/ewentualnie w jakiejs klinice w polsce?Posiadam niemiecka umowe,oraz karte AOK.Dentysta w polsce powiedział mi że mam do zrobienia kanałówke(ewentualnie wyrwanie) i kilka zebow "do leczenia" podejrzewam ze za kanałówke musiałbym zapłacić z własnej kieszeni ale czy zwykle leczenie zeba pokrywa moja kasa chorych?Musiałbym sam wylozyc pieniadze,a pozniej zostana mi one zwrocone czy w gabinecie po okazaniu karty odbywa sie to bezkosztowo?
#niemcy
  • 6
@elter: to co pisze kolega @Cogdziejak Ja od siebie dodam ze idz do kilku dentystow. W DE masz tak ze kazdy jest prywatny tylko maja podpisane umowy z kasami. Umowy moga sie roznic. Ja tak "zaoszczedzilem 1,4k € bo u jednego mnie przekonywal ze to nie jest na kase (i faktycznie U NIEGO nie bylo) natomiast inny zrobil to na kase. Czyli ja nie musialem wydawac
@elter: Nikt cie nie naciagnie. Najpierw dentysta sam musi Cie poinformowac czy zrobi ci to na kase czy za kase. W przypadku kiedy bedzie chcial zrobic ci prywwtnie dostaniesz z gory rachunek ktory dopiero jak zaakceptujesz i podpiszesz to dopiero wtedy bedziesz mial zabieg. Zaplacisz do 14 dni po zabiegu. Nie podpiszesz- nic nie zaplacisz
@elter: Na pocieszenie dodam ze przez te lata emigracji ja i moja zona mielismy tutaj w Niemczech robiony kazdy zabieg na zebach o ktorych piszesz a nawet wiecej Nie zaplacilismy za to ani grosza z wlasnej kieszeni. Wiec glowa do gory i ruszaj na zwiedzanie ganinetow dentystycznych ;) Ja jestem ubezp a AOK wlasnie,moja zona w mh+