Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi od czego zależy moment opuszczenia rogatek? Przecież można jebła i #!$%@? dostać na raz. 5 #!$%@? minut przed właściwym przyjazdem tej #!$%@? kupy złomu z pkp ciągnącej dwa puste wagony. Przejazd w tak niefortunnym miejscu, że całe skrzyżowanie #!$%@? i to w godzinach szczytu. A bywa i tak, że nim zator zdąży się rozładować i nie uda się opuścić skrzyżowania, to znowu zamykają. Czemu ten proces jest tak #!$%@?, niech mi ktoś wyjaśni łopatologicznie, bo może mi rozumowanie #!$%@? zarosło.

#pkp ##!$%@? #kolej #ciuchcie
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@avangarda: z moich obserwacji wynika że szlaban zamykają jak pociąg minie jakiś punkt a czekanie to kwestia jak szybko jedzie ten pociąg na tym odcinku. Pasażerskie szybciej się pojawiają a towarowe wolnej jadą i dłużej się stoi.
  • Odpowiedz
  • 3
@avangarda już Ci tłumaczę najprościej-gdy przejazd zamyka człowiek to jest on zamykany w momencie, gdy pociąg zbliża się do ostatniego semafora (to te światła dla pociągu) przed tym przejazdem.

innymi słowy pociąg nie może wjechać na dany odcinek trasy (na którym znajduje się przejazd) dopóki rogatki nie zostaną opuszczone. (bo będzie miał czerwone światło, zielone dopiero gdy przejazd sie zamknie) Są takie miejsca, gdzie odległość między semaforem, a rogatkami to 100
  • Odpowiedz