Wpis z mikrobloga

@Szklanka_Mleka: o a wydawał się jakiś taki nowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

doczytałem:

Zakaz wyrażony znakiem B-5 dotyczy (Znaki i sygnały drogowe § 18, ust. 4):

1) samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t,

2) ciągników samochodowych,

3) pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t,

4) ciągników rolniczych,

5) pojazdów wolnobieżnych.


To chyba wygląda na to, że kierowcy
@klotz: Znak ten zabrania wjazdu na drogę samochodów ciężarowych, ciągników rolniczych, siodłowych oraz pojazdów wolnobieżnych. Jeżeli chodzi o autobusy to jest inny znak zakazu.
@Szklanka_Mleka: no witam bo jedno jest moje też. Jakoś 2 tygodnie temu "dokleili" TAXI do buspasa, bo o tym też zapomnieli.

Ostatnio ustawili strefę 30 na ulicach w centrum tak btw (Nowy Świat i okolice) - to akurat dobra zmiana.
@klotz: Niby tak, ale tylko po jednej stronie i to nie całej.

Co do strefy 30 to fajna sprawa, ale gdyby mieli przedłużyć to przy eskulapie musieliby dać kolejne wyniesienie. Poza tym klasycznie zapomnieli o tym, by przy skrzyżowaniu Nowy Świat/Lipowa dać znak A-7 po lewej stronie chociaż i tak znajdą się debile jadące pod prąd.
@klotz: @Szklanka_Mleka: Nieznajomość przepisów i jazda na pamięć to jest zmora. Zmiana organizacji ruchu na Filipowicza/ Ciołkowskiego i dwa razy w ciągu godziny wymieniłbym samochód. Zresztą jeszcze dziś widziałem tam cyrki.