Wpis z mikrobloga

724 - 1 = 723

Tytuł: Bogaty ojciec, biedny ojciec
Autor: Robert Kiyosaki, Sharon Lechter
Gatunek: Rozwój osobisty, finanse
★★★★★★★★★★

Bogaty ojciec, biedny ojciec - kilka słów o książce

Robert Kiyosaki to autor wielu bestsellerów, wśród których na prowadzenie, od wielu lat, wysuwa się tytuł “Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Pozycja w dobitny sposób, nie szczędząc nikomu (za przykład biednego ojca posłużył ojciec autora), pokazuje wyraźne różnice w myśleniu osób biednych i bogatych. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy marzą o wolności finansowej, ale nie do końca wiedzą, jaką drogą powinni podążać.

Bogacz i nędzarz – zasadnicze różnice w postrzeganiu finansów

Według Kiyosakiego, możliwości finansowe każdego człowieka są bezpośrednio związane z samym postrzeganiem pieniędzy, a zmiana myślenia może pozytywnie wpłynąć na nasz status materialny. Dla lepszego zobrazowania autor wymieniał dwa przykłady. Pierwszy z nich - “biedny ojciec”, to ważny pracownik korporacji, który latami zdobywał swoją pozycję w strukturach firmy. To jednocześnie prawdziwy ojciec autora. Drugim człowiekiem, który posłużył za żywy przykład, jest “bogaty ojciec” najlepszego przyjaciela Kiyosakiego z dzieciństwa. Właściciel własnego biznesu.
Kiyosaki wskazuje zdobywanie wiedzy, jako najefektywniejszy sposób zdobywania bogactwa. W swojej książce mówi o tym, czego nie powiedział mu jego własny ojciec i czego musiał dowiadywać się na własną rękę. To kompletna publikacja, która może pełnić funkcję podręcznika. W jasny sposób wypunktowuje kwestie, które musimy poznać, zanim staniemy się bogaci.
Jeśli więc nie posiadasz żadnych oszczędności, nie umiesz odłożyć pieniędzy, mimowolnie żyjesz ponad stan, ale masz motywację, żeby to zmienić, “Bogaty ojciec, biedny ojciec” jest dla Ciebie pozycją niemal obowiązkową.

Zbiór bezcennych rad i wskazówek

Książka Kiyosakiego to publikacja bogata w konkrety. Na próżno szukać w niej trudnych do zrozumienia metafor i niewiele znaczącego lania wody. Brnąc przez kolejne strony, poznacie zdanie autora na temat prawidłowego stosunku wydatków do zarobków i panowania nad impulsywnymi zakupami. Dowiecie się co myśli o systemie edukacji (a są to przemyślenia bardzo uniwersalne, bez znaczenia gdzie mieszka czytelnik) oraz nad jakimi dziedzinami nauki warto się pochylić, żeby przyniosło nam to wymierne korzyści.

Czy warto?

Bez dwóch zdań. To jedna z tych lektur, które potrafią zmienić światopogląd o sto osiemdziesiąt stopni. Warunkiem jest jednak jej świadome przeczytanie i wyciągnięcie wniosków. To z kolei wymaga często krytycznego spojrzenia na samego siebie, co bywa trudne. Warto jednak pochylić kark i przed samym sobą przyznać się do błędów, żeby później śmiało ruszyć do przodu.

Skrót recenzji znajduje się wyżej. Jutro zaproszę Was do rozdajo, gdzie do zgarnięcia będą dwa egzemplarze :)

Pewnie większość z Was zna tę książkę. Ja również przeczytałem ją już jakiś czas temu, ale postanowiłem do niej wrócić i nie żałuję. Przy okazji napisałem dość obszerną recenzję, którą możecie przeczytać tutaj: https://jakdorobic.com/bogaty-ojciec/?fbclid=IwAR0Vi8H-Tp3qfPQAPdirJP0nlSkEtQNmxehOwmRvOukld0PVwu3vj8gbWLU

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
JakDorobic_com - 724 - 1 = 723

Tytuł: Bogaty ojciec, biedny ojciec
Autor: Robert ...

źródło: comment_lLga8nWuD7cWEUkUsdbTlVejwD5SfdWx.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@RobertKowalski: nie wiem czemu, zapytaj ich :D
Mój znajomy, który wkręcił się lata temu w różne MLMy i inny szit, cały czas przytacza na FB fragmenty "Wywierania wpływu na ludzi" Cialdiniego (chociaż sama książka jest bardzo ciekawa). Właśnie ten tytuł bardziej zapadł mi w pamięć, jako uwielbiany przez tych... ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz