Wpis z mikrobloga

Hej, na co warto się przesiąść jeśli obecnie posiadam Sony Xperia X i mam kilka wymagań?
1. Od zawsze kupowałem używane telefony, ale z kilkoma miesiącami gwarancji.
2. Dobre wsparcie xda, lubię mieć najnowszy system, ale niekoniecznie oficjalny.

Chciałbym przeznaczyć na używany telefon 500-600zl. Od zawsze byłem związany z #sony, w sumie z sentymentu. Zastanawialem się nad jakimś #xiaomi, nie wiem czy w tej kwocie znajdę jakiegoś #oneplus
Ogólnie praktycznie nie mam pojęcia co jest obecnie wartego uwagi, możecie coś podpowiedzieć?

Jedyne zastrzeżenie to nie wezmę Samsunga ani LG.

#android #telefony #smartfon
  • 7
@PanDanda:

2. Dobre wsparcie xda, lubię mieć najnowszy system, ale niekoniecznie oficjalny.

Pamiętaj, że smartfony serii Xperia są ostatnio mało popularne, więc o wsparciu na poziomie Xiaomi, OnePlus, Motoroli możemy raczej pomarzyć. Niestety, brak popularności dotyczy zazwyczaj zarówno "zwykłych użytkowników", jak i deweloperów/programistów.

W przypadku Xperii z ostatnich kilku lat radzę patrzeć tylko na wsparcie i custom ROM-y NIE bazujące na Sony AOSP. Te, oparte o Sony AOSP, najliczniejsze, nie działają
@mp107

Ehh Mireczku pamiętam jak kilka lat temu bawiłem się tymi ROM-ami na starszych Xperiach. Jak się wszystko pod siebie ustawiło z modułami xposed, to telefon przeżywał drugą młodość.
Jak tam teraz sytuacja wygląda?
Najpierw trzeba odblokować bootloader, tak jak kiedyś, prawda?
Potem wszystko idzie przez adb na komputerze?
Kojarzę flashtoola, ale teraz w instrukcjach instalacji wszytko jest zdawkowo napisane.

Ja jednak skłaniam się do instalacji AOSP:

https://forum.xda-developers.com/xperia-x/development/rom-sonyaosp-t3914467

Jednak gcam by mi
@PanDanda:

Ehh Mireczku pamiętam jak kilka lat temu bawiłem się tymi ROM-ami na starszych Xperiach.

Kiedyś, gdy Xperie były popularniejsze, to tak też było. Teraz są raczej niszowe.
Jeśli nie jesteś zwolennikiem serii Compact, to z myślą o custom ROM-ach polecam zerknąć na oficjalną stronę LineageOS lub nieoficjalne porównanie urządzeń oficjalnie obsługiwanych przez LineageOS i sprawdzić, czy nie ma lepszego smartfona odpowiadającego Twoim wymaganiom. Żeby urządzenie zyskało status oficjalnego wsparcia LineageOS,