Wpis z mikrobloga

Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 50k złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 12k ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 2 lat oszczędzając.

Zarabiam około 2500 zł miesięcznie odkładam 1200zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 1 rok oszczędzania na wykończenie i w wieku 24 lat będę miał swój własny domek.
Pozdro dla wariatów.
Megasuper - Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 5...

źródło: comment_dVwOT2MjmRKeU3QoOePbwRQhhDfhAbmI.jpg

Pobierz
  • 18
@Megasuper: Az mnie ciekawi ile masz m2. Tak sie sklada ze jestem na etapie budowy domu i za samo ogrzewanie (pompa, podłogówka) hydraulika i rekuperacja (widzmisie) to wychodzi ok 50k. Z czego masz strop? I dom typu szkieletowego? Podsumowujac 3/4 robie sam a i tak bedzie ciezko zamknac sie w 300k. Dzialki nie licze. Sam strop to ok 15-20tys nie liczac pokrycia i materialow. O wykonczeniu nie wspomne. 100m2.
@przemek112: ja z inną fotka (tzn taka jak w tym wpisie) jeszcze nie widziałem tej zarzutki :P

@Megasuper: gotowy projekt domu z prostym dachem dwuspadowym 2600pln + adaptacja 2400zl + kierownik budowy 2000zl.

Fundament pod dom 10*8m sumarycznie, z kanalizacja, bloczkami, kopaniem, izolacja, xps, oraz wylanym chudziakiem (15cm) wychodzi ~23000 + robocizna jakieś 7000-15000 w zależności od rejonu polski.

7000
35000
----------

42000 stan ZERO, CZYLI tzw "wyszliśmy z ziemi".
@Megasuper: 50 koła? Proszę Cię, mój bus pali średnio 12L/100km - łącznie 3000 km = 1800 zł na paliwo w te i we wte do rajchu w nocy na budowę #!$%@?ć materiał, trochę czasu, strachu, pracy i mam już dom w stanie surowym za 1.8k. W poniedziałek jadę robić wykończeniówkę do Niemca, mam już lewe blachy, zgadnij kto będzie od wtorku wykańczał swój dom? ( ͡° ͜ʖ ͡°