Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: no raczej tynk cementowy. Wszelkie knaufy i inne oparte na gipsie nadają się tylko do wewnątrz. Ale trzeba chyba się zastanowić czemu ten tynk odpada. Co jest nad balkonem? Kolejny balkon czy to już ostatnia kondygnacja? Nad ostatnią kondygnacją powinien być daszek, nie ma opcji.
  • Odpowiedz
  • 0
@mamut-tme tynk odpada bo ma 50 lat i źle zagruntowali. Z dziury zionie tynk taki piaskowy? Sypie się jak z piaskownicy. Zagruntuje dobrze. Kilka razy pewno żeby się wchłonęło mocno. Może beton kontakt. Piętro wyżej jest balkon. Daszek jest mocny bo nad całym balkonem. Stara kamienica więc odpada. Tutaj jakbym się jakoś super nie rozwodził. Do środka używam mp75 i jest super ale właśnie co na zewnątrz. Tanie dobre i ładne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: jestem przeciwnikiem stosowania nowoczesnych metod na starych murach i tynkach. Ja bym wyskrobał co się da i wytłukł co schodzi przy lekkim uderzeniu młotkoem. Następnie ścianę zmoczyć (obficie!) i pomalować cementem rozpuszczonym w wodzie (konsystencja gęstej zupy). Następnie ponownie zmoczyć i tynkować tynkiem tradycyjnym. Po lekkim przeschnięciu zatrzeć na mokro gąbką, żeby ukryć nierówności. Potem albo codzienne moczenie ściany albo zawijanie folią, żeby powoli schło.
Z gotowych zapraw ciężko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: jeśli angielski to nie problem to polecam filmy Mike Haduck'a na youtube. To co Ciebie interesuje to plaster bądź stucco. Gość właśnie pokazuje stare metody.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: tak jak napisałem polecić szczególnie nie mogę, jestem amatorem i nie zużywam ilości po których mógłbym coś polecić. Ale spróbowałam Cekol ZMT-20. Oczywiście cały czas zakładam, że chcesz mieć gładkie wykończenie jak na zdjęciu a nie baranki itp.
  • Odpowiedz