Wpis z mikrobloga

@Kvothe: Chyba nie ma sprzętu z jednym radiem który by podołał wymaganiom. No chyba że starczy pięć mega w porywach i restart co 2 dni bo coś się zawiesiło. Rozbij to na dwa sprzęty, jeden klient sieci - nie wiadomo co tam masz czy g czy n czy ac w 5GHz i kolejny jako AP to jedyna szansa aby jakoś to działało.
@dktr: W domu mam Liveboxa w jednym pokoju. Potrzebuje poszerzyc jego zasieg i jednoczesnie miec mozliwosc podlaczenia czegos po kablu (do tego drugiego routera) - nie idzie tego ogarnac jednym sprzetem?
@Kvothe: To już lepiej puść to po kablach od prądu. Np tplink TL-WPA4220KIT
Ten mniejszy wtykasz obok liveboxa w gniazdko łączysz z nim ethernetem. Ten większy w pokoju gdzie słaby zasięg - tworzy nową sieć wifi i dodatkowo 2 porty ethernet.
@dktr: mialem takie rozwiazanie i sie spalil jeden "liveplug" wiec pomyslalem ze moze dobrze by bylo wziac router poszerzyc zasieg wifi a jednoczesnie podpiac dekoder tv do tego routera.

mam xiaomi repeater i daje rade oprocz tego ze nie moge podpiac dekodera.

Serio, nie da sie tego ogarnac przy pomocy routera do 200 zl ?
@Kvothe: Ten zestaw kosztuje 200 parę zł a daje wydajność nieporównywalnie lepszą od czegokolwiek po radiu. Można się babrać z jakimiś np Asus RP-N12, ale to trzeba umieścić w miejscu gdzie sygnał jest przyzwoity, ogólnie nie widziałem aby komukolwiek dobrze to działało.
@dktr: szkoda, bo chcialem sie pozbyc rozwiazania "pradowego" w tym pokoju do ktorego potrzebuje dociagnac sygnal jest naprawde dobry zasieg z liveboxa w moim pokoju.

TL-WPA4220KIT - rozwaze - dzieki
@Kvothe: Puszczenie tego po prądzie to jedyne rozsądne rozwiązanie jak nie ma możliwości położenia skrętki. Telewizory czy tam dekodery zamulają całe wifi jak zapuścisz jakieś video z bitrate 40-50Mbit.
@dktr: ja potrzebuje miec ta skretke tylko po to zeby dekoder zaczał działać - sygnał biegnie z anteny satelitarnej. W moim przypadku juz nie chodzi o przepustowosc ale to to zeby bylo to 5-10Mbit.

A rozwiazanietakie: Livebox ---WiFi ---> Access Point --> Dekoder po ethernet jest sensowne? czy dalej obstajesz przy pradzie?

Wybacz moj sceptyzm w tej kwesti, ale nie wiem co spowodowalo spalenie livepluga u mnie po roku czasu (wybiło
@Kvothe: Jeśli mają lecieć tylko uprawnienia do odbioru to starczy cokolwiek z trybem klienta, a to za grosze kupisz np Ovislink5460 - chyba najbardziej niezniszczalny i niezawodny sprzęt jakiego używałem, ma to tylko tryb B/G więc więcej jak 22.5Mbita nie poleci.
@dktr: jak czytam o tym rozwiazaniu przez prad to pojawia sie problem w moim przypadku - nie mozna tego podpiac do listwy wg tego co pisze producent a w moim przypadku to moze byc konieczne
@Kvothe: W większości "listw" nic poza włącznikiem i czasem bezpiecznikiem nie ma, instalowałem tego mnóstwo i nie było problemu, wyciągnięcie ponad 150Mbitów na dobrej instalacji elektrycznej to też nie problem.
@dktr: napisz mi jeszcze prosze czy nie bylo nigdy problemu jak z gniazdka szla listwa - do tej listwy kilka urzadzen (telewizor + dekoder) + ten tp link