Wpis z mikrobloga

@MatkaCebul: e tam, zdarzały sie projekty robione w gimpie - nie wszyscy się znają i potrzebują wektorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

edit: zresztą jestem amatorem ( ͡° ͜ʖ ͡°) i warto wybadać z kim ma sie doczynienia
@Jednorybek: To, że ktoś się nie zna, nie znaczy, że masz robić mu #!$%@?ę.
I każdych ich potrzebuje, jak nie w tej chwili, to za miesiąc albo nawet rok. Przez takich kombinatorów, potem trzeba #!$%@? się z tłumaczeniem klientowi, dlaczego potrzebuje jego logo w krzywych i dlaczego to logo w rastrach, tak #!$%@? wyglada na roll-upie
@Oolie: od 2002 siedzę w grafice. #!$%@?ą mnie amatorzy, którzy myślą, że są grafikami, bo zrobią komuś logo w gimpie. No proszę Was. Robią kogoś w jajo, a potem jak przychodzi co do czego, to siada przy tym prawdziwy grafik i ku*wia, bo trzeba odrysowywać pikselozę, bo klient chce do druku, a on przecież ma już "logo", za które zapłacił.
@Jednorybek: nieważne czy bierzesz kasę, czy nie. Jeśli chcesz się zajmować grafiką, to rób to profesjonalnie. Moje pierwsze logotypy (oczywiście w wektorach) były za flaszkę albo za czekoladę, ale chciałam i robiłam to dobrze. Tak się zbiera doświadczenie i prace do portfolio. Raz ktoś zapłaci mniej, raz więcej, ale Ty masz mieć satysfakcję ze swojej pracy i świadomość, że dałeś klientowi coś czego może użyć na wielu płaszczyznach by się reklamować.
@MatkaCebul: Jeśli siedzisz w grafice od 2002 roku to powinnaś wiedzieć, że projekt loga uzależniony jest od potrzeb klienta. Co do zasady logo projektujemy w wektorach, ale jeśli klient to dzieciak, który potrzebuje loga np. do strony internetowej to nie ma przeszkód w zrobieniu rastra w Gimpie - w końcu nie będzie tego loga naklejał na samochód czy billboard, ani też wydawał na projekt tysiąca złotych.

Niech wypowie się @quququ jaki
@Logytaze: człowieku, ile lat pracujesz z ludźmi? Zawsze jest tekst że to tylko na stronkę, a potem klient wraca, bo chce nagle czapki, koszulki, wizytówki, papier firmowy i inne duperele. Trzeba myśleć przyszłościowo, a nie na jednej płaszczyźnie. Skoro sprzedajesz komuś bubla, to nie śmiej nazywać siebie grafikiem.
Zawsze jest tekst że to tylko na stronkę, a potem klient wraca, bo chce nagle czapki, koszulki, wizytówki, papier firmowy i inne duperele.


@MatkaCebul: To liczysz ma za tę usługę. Jak zapomnisz kupić bułek w sklepie i się po nie wracasz to sprzedawca narzeka, że drugi raz robisz u niego zakupy? Pomyśl chwilę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skoro sprzedajesz komuś bubla, to nie śmiej nazywać siebie grafikiem.
@Logytaze: króciutko w tym siedzisz sądząc po Twoich wypowiedziach. Pisałam o tym, bo dlatego oferuje się od razu profesjonalne logo w wektorach z zestawem odpowiednich plików dla klienta. Tłumaczysz klientowi dlaczego jest taka, a nie inna kwota za logo. Account Management też leży u Ciebie?
@quququ: ehh, co mi szkodzi, odezwij się kolego w wiadomości prywatnej, czego potrzebujesz i co to znaczy niedrogie, może będę w stanie pomóc z drobiazgiem i wcisnąć coś w grafik prac w tym tygodniu.
@quququ: Proste i niedrogie? Przeważnie dąży się do prostoty (przynajmniej ja), a i to wymaga przemyślanego podejścia, więc często te "proste" są też drogie. Także pytanie o budżet na ten projekt jak najbardziej wskazane ;]
króciutko w tym siedzisz sądząc po Twoich wypowiedziach.


@MatkaCebul: Coś wspominałaś o pracy z ludźmi. Z nimi rozmawiasz tak samo jak z ludźmi w internecie? Zachowujesz się jak rozwydrzona niunia.

Pisałam o tym, bo dlatego oferuje się od razu profesjonalne logo w wektorach z zestawem odpowiednich plików dla klienta.


Projekt loga poprzedza wywiad z klientem i umowa. Jeśli piszesz o sytuacji, w której po pewnym czasie klient chce drukować nieodpowiednie logo
@MatkaCebul: Mirabelko, jakbym robił za pieniądze, jako profesjonalista, to prawdopodobnie nie szukałbym sobie projektów na Wypoku - robie dla nauki, doświadczenia praktycznie w tym nie mam, czasami sobie pogrzebie.
@Logytaze nie analizuj jaki czas minął od zlecenia, bo to zbędne. Doskonale wiesz o co mi chodziło, a próbujesz teraz odwrócić kota ogonem. Po tylu latach już mi się nie chce dyskutować z dwudziestolatkami myślącymi, że posiadały wszystkie rozumy. Pracuj najpierw z ludźmi, badaj ich potrzeby. Może w końcu zrozumiesz o czym mówię.
nie analizuj jaki czas minął od zlecenia, bo to zbędne.


@MatkaCebul: Przecież to ty napisałaś o kliencie, który po pewnym czasie chce drukować logo na czapce.

Doskonale wiesz o co mi chodziło, a próbujesz teraz odwrócić kota ogonem.


Wiem o co ci chodzi. Mówisz o utopijnej relacji grafika z klientem, w którym ta druga osoba to np. Elon Musk, który musi mieć wektor, który wydrukuje na połowie Marsa ( ͡°
@Logytaze "Taka osoba liczy, że zaoszczędzi na rastrze 500x500 px. Ostatecznie to grafik decyduje czy podejmuje się takiego zadania." Czy Ty rozumiesz, że żaden grafik się czegoś takiego nie podejmie? A co do oszczędzania, to też jesteś w błędzie, bo wykonanie shitu w rastrze zajmie osobie, która nie ma umiejętności tyle samo czasu co wektor grafikowi.