Wpis z mikrobloga

O najświetszy kwarku o spinie zerowym, kazałem pracownikom #!$%@?ć z prędkością światła, ale nie dodałem, że z prędkością pomniejszoną o współczynnik charakterystyczny dla ośrodka w którym przebywają.
Ludzi oszukałem, kim ja jestem
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: Na pewno było w sposób relatywistyczny, robiliśmy to na kolanie, między zajęciami, mając przed sobą tylko wzór na efekt Dopplera ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest też duża szansa, że się gdzieś rąbnęliśmy w obliczeniach.
  • Odpowiedz
@Fenrirr: im szybciej podróżujesz, tym wolniej twój własny czas upływa. Wraz z osiągnięciem maksymalnej możliwej prędkości w naszym wszechświecie (zwaną też prędkością światła w próżni) twój wewnętrzny czas przestaje płynąć zupełnie i z twojej perspektywy jesteś w każdym możliwym miejscu na trasie twojej podróży jednocześnie.
  • Odpowiedz
@memento_mori: Z drugiej strony można by równie dobrze powiedzieć, że Ty jesteś jednocześnie wszędzie naraz, bo wszystkie dystansy zmalały do zera, i cały wszechświat jest w tym samym punkcie (choć zastanawia mnie jak tutaj uwzględnić rozszerzanie się wszechświata).

Mimo wszystko ciężko mówić o "perspektywie" w wypadku obiektu, dla którego czas nie upływa.
  • Odpowiedz