Wpis z mikrobloga

The Central Bank of Kosovo today closed two microfinance institutions. The news was announced at an extraordinary conference.

The two microfinance institutions 'Monego' and 'Iute Credit' have been closed by the CBK.

Widzę, że pożyczki z Kosowa lute oraz Monego są zablokowane.

Pochwalmy się jaki procent mamy zablokowany.

Monego - 0 Euro, nie mam tego podmiotu na mojej liście,
lute Credit - 17,8 % portfela Mintos 212,87 Euro.

Pożyczki zablokowane akurat mają wartość 1,1% - 13,50 Euro.

https://www.gazetaexpress.com/bqk-ua-heq-licensat-monego-s-dhe-iute-s-shkaku-i-kamatave-skandaloze/

#mintos
  • 14
  • Odpowiedz
@splitt: Tzn. samo zablokowanie o niczym nie świadczy, coś piszą o zbyt wysokich ratach itp. a więc możliwe że nałożą tylko karę a firma luteCredit miała dobrą sytuacje finansową + należy chyba do grupy z gwarancją.
  • Odpowiedz
Monego zdecydowanie gorzej (za google translate):

Monego Sh.pk Informacja dla klientów
Job-Banking Institution Monego LLC informuje klientów o decyzji Banku Centralnego Republiki Kosowa z dnia 6 grudnia 2019 r., Pod nr 77-32 / 2019, który cofa rejestrację Monego sh.pk i że zarządzanie instytucją należy do uprawnień i obowiązków likwidatora wyznaczonego przez Centralny Bank Kosowa (CBK).

Ponadto wszyscy klienci są zobowiązani do przestrzegania umów o kredyt, a ich wdrożenie będzie realizowane zgodnie z
  • Odpowiedz
@brekomputers @kuite22 Gwarancja wykupu nie ma tutaj zastosowania. , bo stosuje ją się wtedy kiedy któryś z pożyczkobiorców - nie spłaca swoich zobowiązań. Co więcej, inwestorzy Monego nie za bardzo mieli powody żeby z niej korzystać - w dniu Monego 28.11.2019 miało 8212 pożyczek z czego 86% procent było spłacanych terminowo. Jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko opóźnienia powyżej 31 dni to można powiedzieć że 96% procent było spłacanych terminowo. Pod tym względem
  • Odpowiedz
@BidAsk_bet: U mnie na szczęście "tylko" 100 EUR zablokowane. Ehhh, ten Mintos...

mam ponad 3k EURO w IuteCredit.


@shaki24: zobacz ile z tego to Kosowo, pewnie ułamek tej kwoty.

Dzięki za cynk, już wystawiłem na wtórny


@splitt: nie da się wystawiać, zablokowana jest możliwość sprzedaży, pewnie wystawiłeś na wtórny te nie z Kosowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pojawiła się aktualizacja - na forum Mintos wypowiedział się ktoś z Kosova:
Hi, I am from Kosovo. CBK revoked license because IUTE and Monego were displaying different loan interest to customers before they took the loan, and then asked a higher interest after they took the loan. And they didn't stick to the business plan they applied for license in CBK
  • Odpowiedz