Wpis z mikrobloga

@Start_Engine: Jak wypadają te automaty w tych nowych Mazdach? Myślę nad zmianą starszej generacji A-klasy ze skrzynią DCT (dwusprzęgłowa) właśnie na taką Mazdę. Boję się tylko tego automatu.
@Start_Engine: @lim0: Jak dla mnie super. Bałem się, bo wszyscy #!$%@?ą na automaty mazdy - a czemu #!$%@?ą? Bo kiedyś mazda brała je od forda, a jakie ford ma automaty każdy wie.

Teraz mają swój tech który jest gdzieś pomiędzy normalnym automatem a DSG, i o niebo lepszy jest od CVT.

Radziłbym przejechać się na jazde próbną.
Chyba tak zrobię.


@lim0: jak jestes w okolicach Gdańska to też możesz sie do mnie odezwać.

Ile czekałeś na swoją Mazdę3?


Od lutego czekałem w ogóle na możliwość złożenia zamówienia, w Czerwcu je złożyłem, auto zjechało ze statku w Październiku, idealnie na moje urodziny XD

Da się wynegocjować jakiś rabat? :D


Podobno się da, ale mi się nie udało. Najprościej wynegocjować tańsze dodatki, rabatu na cene raczej Ci nikt nie da
@Rabusek: Dzięki, Mazda zamówiona jakieś dwa tygodnie temu i za kilka dni odbiór (akurat miałem szczęście, że gdzieś w kraju była taka dostępna). Pełna opcja ze Skyactiv-X, 4x4 i automatem. Tak jak mówiłeś: z rabatem ciężko, ale dostałem duży rabat na wszystkie dodatki i ubezpieczenie.
@Rabusek: Samochód już odebrany, muszę przyznać, że po przesiadce z pełni wyposażonego A45 AMG brakuje mi tylko trochę mocy oraz dachu panoramicznego (dziwne, że nie można było zamówić, z tego co czytałem to kanadyjska wersja go ma).

Na plus:
- wykończenie wnętrza - jak dla mnie klasa wyżej niż wspomniany Mercedes
- wyświetlacz HUD
- komfort jazdy / wyciszenie wnętrza
- świetne prowadzenie i responsywność na zakrętach: o niebo lepiej niż