Wpis z mikrobloga

@kolonko: są różne nawiewniki. Jedne ledwo co wieją inne jakby okno było uchylone. Dużo również zależy od tego jaki masz ciąg do komina wentylacyjnego
@Gewon: a jest jakaś norma np dla osoby ile to ma być m3/h? Ja mam nawiewnik: 23,8 m3/h. Tylko no nic mi to nie mówi jak to jest w przeliczeniu na powietrze potrzebne do normalnego zdrowego funkcjonowania
@Gewon: dobra znalazłem: Człowiek potrzebuje do oddychania 30 m3 świeżego powietrza na godzinę. Czyli taki nawiewnik to za mało trzeba 2 minimum na jedną osobę.
@kolonko: to sie nie liczy na osoby tylko na ilosc wymian powietrza w ciagu doby w zaleznosci od typu pomieszczenia, ale to od Ciebie zalezy czy lubisz duza wilgotnosc czy niska. W zupelnosci wystarczylaby mikrowentylacja w oknie (lekkie rozszczelnienia). Testowales? Albo wstawiaj po jednym wywietrzniku, bo dziure w oknie wywiercic mozna zawsze, ale zalatac ja juz ciezko :)
@geszue: przeczytałem u producenta nawiewów że człowiek potrzebuje od 30 m3/h do 50m3/h powietrza. Więc no jak nawiewnik ma 24 m3/h no to za mało dla jednej osoby ;)
@kolonko a co ma pisać skoro próbuje tego sprzedac jak najwiecej :) Do tej pory nie miałeś i nikt sie nie udusil. W wentylacji chodzi glownie o pozbycie sie wilgoci a nie o dostarczenie tlenu. Odpowiedzi szukaj w normach budowlanych.