Wpis z mikrobloga

@dwiesciedziewiecdziesiatpiec: Jeśli chodzi o znaczniki cięcia to sobie mogę je zrobić sam, nawet automatycznie bo jest na to sposób. Ale gdzie było info o tym że mam je dać? Nigdzie nie było, miały być spady to są spady więc co drukarnia cuduje?

Nie wiesz w czym to robie? Ten program to kiła? Człowieku, wypraszam sobie takie brednie. Aż mnie rozzłościłeś takim bezmyślnym tekstem.
  • Odpowiedz
@Bunch: drukarni najpewniej chodzi o to, aby spady były oznaczone automatycznie w PDFie. Format brutto się zgadza, ale nie posiada on linii cięcia, oraz innych parametrów, które PDF-y eksportowane np. w InDesignie lub Illustratorze są standardem. Jeśli chcesz możesz podesłać plik, któremu dodam spady i upewnię się, że preflight nie wykazuje żadnych nieprawidłowości.
  • Odpowiedz
@jarzabek:

drukarni najpewniej chodzi o to, aby spady były oznaczone automatycznie w PDFie.


Jeśli chcą "znaczniki cięcia" to NIECH to podadzą w wytycznych. Nie podają takich informacji a potem nie akceptują pliiku? No bez jaj. Poza tym zawsze ich grafik może je dodać, no kurde, ja jestem KLIENTEM
  • Odpowiedz
@dwiesciedziewiecdziesiatpiec: > xD o boże co za dureń. Otwórz sobie ten swój PDF w Acrobat Pro i sprawdź preflightem gdzie masz spady, brutto, netto. Albo jeszcze lepiej PitStopem wskaże Ci drogę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po co mam to robić? Rozumeisz w tyczm tkwi problem czy nie?
  • Odpowiedz