Wpis z mikrobloga

Co oni pierniczą, że mój projekt wysłany do drukarni jest zły? Mam już 1 dzień obsuwy przez nich. A tym razem już mnie WKURZYLI bo za każdym razem coś im nie pasuje. Moze ktoś to zweryfikować kto ma racje z grafików?

#grafika #design #corel #adobe #pytanie #dtp #drukarnia #drukarki
Bunch - Co oni pierniczą, że mój projekt wysłany do drukarni jest zły? Mam już 1 dzie...
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dwiesciedziewiecdziesiatpiec: No to mówię, że przecież w TIFFie się wysyła bez obecnych znaczników cięcia i to przyjmują drukarnie. Tej ktorej dalem projekt kompletnie nie wypisuje czego potrzebuje a jak jej daje plik z samym obszarem powiekszonym do sciecia to odrzuca. Bez jej.
  • Odpowiedz
@Bunch: Tendencja jest taka, że małe drukarnie z roku na rok się zamykają... Może i ta spadnie z rowerka. ( ) Chociaż co to za drukarnia z cyfrą, teraz każdy może sobie wziąć w dzierżawę jakiegoś "ziroxa" czy inną lipną Minoltę
  • Odpowiedz
@dwiesciedziewiecdziesiatpiec: Problemem mojego przypadku jest fakt, że oddałęm projekt zrobiony zgodnie z wypisanymi przez nich wytycznymi, nawet korzystając z ich szablonu. A Ci mi go nie przyjeli. Ja, jako klient, nie mam znać technikalii. Jeśli oddaje projekt i ktos tam wymaga znaczników cięcia to sobie je dorabia sam i po kłopocie.

No bo co jeszcze? Może jako klient mam im jeszcze impozycje robić własnego wyrdruku albo pakować paczkę do siebie?
  • Odpowiedz
@Bunch: Wydaje mi się, że przy poniedziałku mieli masę innej pracy i nikomu nie chciało się srać z 1 kalendarzem. Więc odpisali byle co pewnie jeszcze na godzinę przed wyjściem z pracy.
No bo jak to tak w poniedziałek z rana: Drukuj 13 kartek SRA3, dotnij na ręcznej gilotynie, zrób dziurki na bindownicy, załóż spiralę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapewne się mylę, generalnie taka cyfra to
  • Odpowiedz
Jak wyrzucam PDF z Affinity to zazwyczaj każę mu zapisać dane drukarskie w jego formacie. Po wyświetleniu takiego PDFa Adobe Reader NIE POKAZUJE SPADÓW ale one tam są i drukarnia je widzi bez problemu. Zobacz czy możesz zadać w właściwościach dokumentu obszar spadu.
  • Odpowiedz
@Bunch: Ja pierniczę. Nie chodzi o to jaki program ty wolisz, ale jaki jest rezultat. Rezultat jest taki, że zgrywasz znawcę, a nie potrafisz przygotować poprawnie pliku do druku. Zamiast się z tym pogodzić i zrobić to dobrze lub skorzystać z naszej pomocy, wolisz się wykłócać. Wystarczyło ten twój plik wyjściowy umieścić w InDesignie, wyeksprotować z liniami cięcia przy zdefiniowanych spadach i z głowy. Zważywszy na to ile problemu przysparza
  • Odpowiedz
@web-to-print cześć, fajnie że się pojawiliscie żeby odpowiedzieć na problem

@Bunch musisz ustawić pole strony 303x426 żeby wyeksportować taki dokument lub nie ustawiać dokumentu brutto tylko netto i zaznaczyc w opcjach eksportu dodaj linie cięcia. Inaczej CDR przycina pole dokumentu do powierzchni artworku w twoim przypadku 297x420, więc bez spadów. Dlatego też prosiłem o sprawdzenie rozmiaru w Readerze. To najprostsze rozwiązanie jakie mi przyszło na myśl oraz bardzo częsty błąd
  • Odpowiedz