Wpis z mikrobloga

#niebieskiepaski i #rozowepaski od #cosplay i #majsterkowanie
poszukuję opalarki i jakiejś mini multiszlifierki.
do robienia cosplayów, więc do drobnych prac.
budżet :
opalarkę do 100zl
multiszlifierke do 150 zł

nie wiem no co zwracać uwagę bo dopiero zaczynam zabawę. nie chcę wydać pieniędzy na bubel, ani w drugą stronę, wydać za dużo na coś, co może się okazać tylko przejściowym hobby.
proszę o pomoc. ()

#pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 11
@promyczek_94: jak możesz dołożyć do opalarki trochę to radził bym jednak wybrać jakaś z lepsza regulacją temperatury. Przyda się prze podgrzewaniu różnych tworzyw bo czasem te 10-20 stopni jest ważne. Tj trochę za dużo i będzie się paliło tworzywo a za mało to nie będzie na tyle elastyczne żeby coś na nim działać, a tańsze opalarki mają tylko kilka temperatur/biegów.
Posiadam 4PROAB650 i jestem z niej bardzo zadowolony i polecam :)
@nuj-ip: zależy mi tylko na podgrzewaniu Worbli do temperatury 80 stopni, gdzie wtedy robi się plastyczna. nie wiem czy do tego potrzeba czegoś o większej sile czy wystarczy coś tańszego co też da radę. patrzeć na temperaturę czy na to ile ma W?
@promyczek_94: komfort pracy jaką daje taka opalarka jest olbrzymi. Ogólnie taką bez regulacji też można dużo zdziałać, ale trzeba mieć większego skilka. Będziesz się wkurzać, że ma za mało stopni nadmuch, a to że brakuje odpowiedniej temperatury i trzeba kombinować odległością i machaniem. Jeśli możesz dozbierać to radzę jednak wziąć tą z regulacją bo nie jest aż tak dużo droższa a jest przepaść pomiędzy takimi zwykłymi.
Przy kiepskim sprzęcie szybko się
@promyczek_94: jak już kupisz opalarkę, to pilnuj żeby zawsze ją wystudzić po używaniu, tj załączyć nadmuch bez grzania czy tam z najniższą temperatura. W przeciwnym wypadku może się uszkodzić obudowa oraz grzałka szybciej padnie.