Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 79
Czasami gadam sam ze sobą po angielsku i odgrywam jakiś sytuacje albo udaję, że rozmawiam z kimś na jakiś temat po angielsku. XD Rozmawianie że samym sobą idzie mi coraz lepiej, co pozwala mi gadać z ludźmi bardziej swobodnie w każdej sytuacji. Może to dziwne, ale bardzo pomocne
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@GalNoname: wg mnie to bardzo fajnie że prowadzisz takie rozmówki
Sama też tak czasami robię
Pomaga w szlifowaniu angielskiego w sposób komunikatywny ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ufoludek-zkosmosu: dokładnie tak. Ja też znam angielskiego, może nie na jakimś super poziomie, ale wystarczającym. Jednak kiedy przyszło mi się z kimś porozumieć to miałem dziurę w głowie. Byłem 3 miesiące w Holandii i tam byłem zmuszony mówić po angielsku i się odblokowałem. Wcześniej też bałem się popełniać błędy gramatyczne i w słownictwie, a teraz mam na to #!$%@? i jest o wiele lepiej
  • Odpowiedz
Czasami gadam sam ze sobą po angielsku

@GalNoname: U mnie ten sposób działał tylko do momentu, kiedy mój wyimaginowany rozmówca wybuchł śmiechem, że mam typowy polacki akcent i nie zamierza ze mną gadać ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Testobiron: właśnie nie trzeba przejmować się akcentem ani takimi pierdołami jak to, że czasami zapomnisz słówka czy zastąpisz je innym, nieco mniej pasującym do kontekstu. Każdy się przecież uczy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomwolf: świetna sprawa jak się okazuje. Cieszę się mega, że nie tylko ja tak mam i inni też tak robią. :D Dzisiaj mam cały dzień wolny i od 3h gadam z wyimaginowanymi ludźmi na różne tematy po angielsku i tłumaczę sobie posty, które ludzie piszą na wykopie. XD
  • Odpowiedz