Wpis z mikrobloga

Mirki, co do #!$%@? się dzieje? Mam Win7 pro sp1 na laptopie Della i od pewnego czasu rozłącza mi wifi w losowych momentach. Ale rozłącza tak, że nie połączę się znowu bo nie widać nawet dostępnych sieci (i odświeżanie listy czy zestawianie nowego połączenia nie działa). Pomaga tylko wyłączenie i włączenie karty wifi przyciskiem na obudowie. W czasie jak wifi nie działa, w menedżerze urządzeń nie widać żadnych problemów ze sprzętem. Jak mogę zdiagnozować co się #!$%@?ło?

Pic rel. Pomocy. #komputery #windows #kiciochpyta
g455 - Mirki, co do #!$%@? się dzieje? Mam Win7 pro sp1 na laptopie Della i od pewneg...

źródło: comment_yaA2e0JS5HRW61Mb2qHdE2h1lZJXkOkz.jpg

Pobierz
  • 6
@g455: możesz spróbować rozebrać laptopa i wyczyścić izopropanolem okolice karty na płycie głównej ale prędzej obstawiałbym wymiane karty wifi, miałem identyczny problem, zrobiłem obie rzeczy na raz i pomogło
@jalop: mam sterowniki intela
@Daleki_Jones: robiłem to już :( nie pomaga
@mcjq5: dzięki, to jest jakiś trop. Rozbierać nie będę bo boję się, że coś popsuję, ale w razie czego karta do wymiany - ok. Jak będzie to bardzo częste to pewnie tak zrobię.

Aha, oprócz sterowników do wifi, mam także 2x Microsoft Virtual Wifi Miniport Adapter - co to jest?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@g455: jakby co to mam na wydanienorugonalna karte wifi od della oraz karte 450 mbps Intela centrino. Scisgnij sobie jakas werske linuxa na pendrive bez instalacji i odpal
@jalop pytanie laika - czy te karty są na jakimś złączu typu standardowego, czy jak to się montuje? Mam kilka laptopów della, nawet ze dwa których już nie używam, starsze i młodsze. Pomyślałem żeby założyć kartę z innego i sprawdzić czy to faktycznie wina hardware