Wpis z mikrobloga

Witam
Pytanko do Mirków posiadających TV LG OLED (najlepiej LG OLED55C8PLA) i MODUŁ CAM (najlepiej od Cyfrowego Polsatu). Mianowicie niedawno zakupiłem owy sprzęt i chodzi mi o czas zmiany programu poprzez zainstalowany moduł, wydaje mi się, że coś z moim jest nie tak bo czas załadowania się następnego programu (niezależnie czy wybranego za pomocą przycisku wstecz/dalej, numerycznego, czy komendy głosowej) wynosi 6-10 sekund. Ponadto po każdym włączeniu TV ten sprawdza moduł CAM (jakieś 8 sekund) i wyskakuje komunikat moduł CAM działa prawidłowo, po czym ładuje się program i przez 15 sekund jest on zakodowany (nie ma znaczenia na jakim kanale wyłączałem TV),a następnie zaczyna działać. Próbowałem ustawień fabrycznych, wyłączyłem kontrolę rodzicielską, nawet wymieniłem moduł CAM i kartę na nowe w salonie Polsatu. Także liczę na Waszą pomoc i sugestie które pozwolą mi to naprawić (ewentualnie po potwierdzeniu że to normalne i tak to słabo działa - zaakceptować (,)) Mam nadzieję, że w miarę sensownie opisałem mój problem. #telewizory #oled #elektronika #cyfrowypolsat #kiciochpyta #smarttv
  • 21
  • Odpowiedz
@Mintaa: talerz ustawiał mi gość od CP przez dobrą godzinę przy pomocy jakiegoś ustrojstwa, sygnał się nie zrywa nie ma pikselozy, wiec wydaje mi się że sygnał powinien być ok
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lewa_tywa: to coś długo ustawiał. Ale to raczej z sygnałem nie jest związane.3-4 sekundy to niestety norma. Ale nie 10. Zmierz stoperem ile jest dokładnie
  • Odpowiedz
@Ramone: mierzyłem nie jest to stała wartość ale minimum jest to 6 sekund, a średnio 10, nie udało mi się zejść poniżej 6 jak wrócę do domu to nawet filmik nagram( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lewa_tywa: tez mam LG tylko tani model. To 3-4 sekundy była norma. A jak się przełącza na stacje niekodowane typu starstv czy 4fun gold lub tvp info?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lewa_tywa: na niekodowanych co wymieniłem to powinno szybko się zmieniać. Jeśli też tak wolno pracuje na nich to znaczy że tuner satelitarny w tym telewizorze jest nędzny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lewa_tywa: widać za bardzo wypasiony TV i moduł kiepsko chodzi. To teoretycznie możliwe. Ale trzeba zobaczyć jak zmieniają się stacje niekodowane.
  • Odpowiedz
@Lewa_tywa: To u mnie jest dokładnie tak samo w 10-letnim LG na module z Canal+. Ale u mnie to zrozumiałe, bo telewizor stary. Skoro w nowych tak robią (i do tego z górnej półki) to to jest jakaś kpina z klienta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lewa_tywa: czyli niekodowane też długo się przełączają. To normalne że stacje dekodowane przez moduł wolniej się zmieniają. Aktualizacje oprogramowania telewizora robiłeś? Możesz wyłączyć funkcję HBB w ustawieniach. Możliwe że oddobine szybciej będzie. Cyfrowy polsat nic do tego nie ma. Widać ten LG tak ma. Ja bylem taki zirytowany na powolność że kupiłem zewnętrzny tuner satelitarny.
  • Odpowiedz
  • 1
@Ramone: Się wkurzyłem i wchodziłem we wszystkie możliwe ustawienia tv i co się okazało? Ze faktyczniewylaczona mam blokadę rodzicielska tv, a wchodząc w ustawieniach w „informacje o CI” okazało się ze tam tez jest blokada rodzicielska i była ona aktywna, po jej dezaktywacji kanały zmieniają się max w 4 sekundy wiec w porównaniu do tego co było niebo a ziemia, problem dla mnie rozwiązany dziekuje@Ramone za pomoc i wyjaśnienia
  • Odpowiedz