Wpis z mikrobloga

Gdyby prawybory wygrał Dziambor to będzie jedyny kandydat z opozycji, który mógłby wygrac z Dudą w drugiej turze. Totalna opozycja zrobi wszystko, by PiS nie miało prezydenta, więc poparłaby Dziambora. Gdy do II tury dostanie się ktoś z PO/SLD/PSL nie dostanie poparcia od Konfederacji i zabraknie im kilka procent. Tylko Dziambor jako umiarkowany kandydat Konfederacji jest do przełknięcia przez PO/SLD/PSL i ich wyborców.
#konfederacja #wybory #polityka #4konserwy #neuropis #neuropa
  • 12
  • Odpowiedz
@RegularJohnny: Poparcie byłoby pewne, oni zrobią wszystko przeciw PiS-owi, z drugą turą dla Dziambora się zgadzam, to byłoby bardzo trudne. Ale to jest jedyny człowiek, patrząc na układ polityczny, który miałby szansę z Dudą.
  • Odpowiedz
@grim_fandango: Prawybory w Konfie praktycznego znaczenia politycznego nie mają żadnego - nie wiem jaki cud by się musiał wydarzyć bo ich kandydat przeszedł do drugiej tury. Poparcia kandydatowi opozycji raczej, myślę, nie udzielą, bo przecież trzeba będzie strzelić pokazówę jacy to oni antysystemowi - ale kwestią otwartą jest teoretyczne udzielenie poparcia Dudzie, tutaj mogą się już jaja dziać.

Prawybory w Konfie mają znaczenie przede wszystkim symboliczne - mają pokazać po której
  • Odpowiedz
@mnik1: Dziambor jest troszkę za miękki i nijaki , taki sam jest Wilk. Jego problemem jest brak "merytoryki zmieszanej z piękna praktyką". Co mam na myśli? Idealny byłby Mentzen, operuje danymi(praktyka) i nie leci samymi wizjami, tyle że jest za młody. Bosak - merytorycznie i praktycznie fajny, ale niestety wygląda jak chłopiec, a nie jak prezydent, to jedyna jego wada, bo te narodowe odchyły połknąć umiałbym. Braun, niestety nie skusi nikogo
  • Odpowiedz