Wpis z mikrobloga

Mirki, mam 26 lat i powoli zauważam pierwsze symptony zakoli u mnie + włosy zaczynają mi już wypadać w większych ilościach niż wcześniej, chiałbym podjąć pierwsze kroki, aby opóźnić cały proces, co jesteście w stanie polecić? Obecnie trzymam zdrową michę i jestem aktywny fizycznie, i praktycznie mało co pije, myśle aby do tego dorzucić jakiś szmapon przeciwko DHT, co o tym sądzicie, macie może jakieś inne rady?

#kubasprzeszczepia #zakola #lysienie #wlosy
  • 33
@sailercon: Obecnej aż takiej tragedi nie ma, nigdy nie miałem kwadratowej linii włosów, ale taką klasyczną kolistą. Półbiedy by było jakbym miał jakoś dziewczynę, która by miała #!$%@? na to czy mam włosy czy nie, ale póki co nie ma żadnej (niby poszukuje, ale trudno w dzisiejszych czasach poznać kogoś porządnego).

Baniak mam dość spory, co łyso pewnie śmiesznie by wyglądało (jak nie żałośnie) ale z drugiej strony mam bardzo grube
@SiewcaZaglady: nie ma czegos takiego jak szampon ktory ci zbije dht :D chyba ze wierzysz w bajki dla desperatow i wcierki z rzepy :D. Jak chcesz zatrzymac lysienie to tylko finasteryd + minoxidil zeby wzmocnic efekt ci pomoze . Nic lepszego nie wymyslono i bardziej przetestowanego przez ostatnie 20 lat. Sam minoxidil na dluzsza mete ci nie pomoze.
@blantek: nikt do konca zycie nie bedzie bral fina . Wiekszosc zaczyna majac 20 lat i chca do 40 dociagnac jak jest sie aktywnym seksualnie najbardziej ,potem juz wlosy tak bardzo sie nie licza jak wtedy jak sie jest mlodym.
@SiewcaZaglady: loxon max bez recepty -5% stężenie, mocniejszego w PL chyba bez recepty nie ma. Chociaż to też loteria, albo jesteś podatny na działanie minoksydylu albo nie - i nic z tym nie zrobisz. Ja miałem farta - prawie 30, stosuje profilaktycznie od 2-3 lat - zero zakoli. Ze skutków ubocznych - gęstsze brwi i zarost.

Dbanie o tę resztę która została - każde mycie głowy szamponem - leci na koniec
@SiewcaZaglady: dokładnie tak. Niemniej polecam tak jak kolega wyżej wspominał: skonsultować się z trychologiem i dermatologiem. Nie albo albo, tylko z oboma,bo to jest dosyć mocne stężenie na bazie etanolu, przy skórze suchej/normalnej bez nawilżania, może powodować problemy typu wypryski/łuszczenie się naskórka. Coś za coś.
@Gawith_Apricot:
Palma nic nie da. Jej efekt to efekt placebo, jeżeli chcemy zablokować DHT to tylko finasteryd/dutasteryd, na łysienie nic innego nie pomoże.

No ewentualnie leki bardziej eksperymentalne jak flutamid, ru58841 czy CB
@Gawith_Apricot: jak kolega wyzej , finasteryd od dutasteryd ,albo RU jedynie zatrzymaja lysienie , nic wiecej. Palma sabalowa to scam . Nigdy nie bylo zadnych badan ani relacji ludzi ktorym ona pomogla. Jakby ona dzialala to bys nie widzial lysych ludzi na ulicy . Chcesz walczyc z lysieniem ? radze przestac sie nie oszukiwac i wskoczyc na fina albo duta, niektorzy jak zaczynali lysiec to stosowali przez 3 lata wcierki ,dx2