Wpis z mikrobloga

@Kjedne: ciekaw jestem kto na lewicy wpadł na pomysł, aby próbować zbić kapitał polityczny na sentymencie do armii czerwonej i temacie "wyzwolenia Polski przez komunistów".

Ludzie nie bardzo pamiętają okupację przez Niemcy, pamiętają natomiast kilkadziesiąt lat komuny, która nieprzypadkowo ugięła się pod ciężarem własnego #!$%@?. Oczywiście część ludzi jest bardzo głupia i szczerze wierzy w szczytne intencje ZSRR po wojnie, ale pozycjonowanie się w tym świetle niczego dobrego lewicy nie przyniesie.
@Kjedne: Armia Czerwona #!$%@? by zrobiła bez sprzętu od Amerykanów w ramach Lend-Lease.
@broczapa: Ci co tu są na tagu to nie ludzie którzy socjalizm pamiętają lecz tępa młodzież w wieku max 19 lat (z wyjątkami oczywiście). Są na tyle głupi, że widząc że jesteśmy gospodarczo za Zachodem chcą powrotu tego, co nam tę biedę i nędzę przyniosło (na temat komunistów najbardziej mnie fascynuje fakt, że nie są w stanie
Ci co tu są na tagu to nie ludzie którzy socjalizm pamiętają lecz tępa młodzież w wieku max 19 lat (z wyjątkami oczywiście).


@PeknietaMorda: no tak, chodziło mi oczywiście o to, że duża część społeczeństwa miała bezpośrednią styczność z tym, czego oni tak bardzo pragną. I ta pamiętająca część społeczeństwa za żadne skarby świata nie chciałaby powrotu komuny. Tym zabawniejsi są 20-latkowie, którzy, za przeproszeniem, #!$%@?ą o wyzwoleńczej roli armii czerwonej
@prnppp: no mnie na niej uczyli, że w ramach okupacji, Polskę okupowała III Rzesza, która chciała wymordować Polaków w sensie dosłownym i biologicznym i całkowitym i wypędziła ich Armia Czerwona, która takich zamiarów nie miała.

Czy ciebie uczyli jakiejś innej historii ?
@Kjedne: z cyklu rzeczy które się nie wydarzyły, każdy wie kto wygrał iiwś na terenie Polski, narodowi socjaliści przegrali z komunistami, inaczej mówiąc zbrodniczy lewicowy reżim przegrał z innym lewicowym reżimem