Wpis z mikrobloga

@ufos: nie koniecznie cały świat, ale chociaż ty,

@bialaowca: gdy chcesz coś trenować potrzebujesz jakiś wskaźników by określić celowość, danej formy treningu, bez tej techniki nie widzisz tak łatwo czy robisz postępy, zresztą telefon to już wymóg współczesności, masz na nim dostęp do banku, możesz dokonywać mobilnych płatności, używasz jako nawigacji, możesz fotografować, etc. coraz częściej jest niezbędny, nie posiadanie go to głupota, bo by go zastąpić w wielu dziedzinach
@bialaowca: Chodzi mi o to, że pewnie fajnie by było aby tak każdy z własnej woli poszedł na rower, pobiegać czy grać w tenisa - przyda się. Ale ludziom się zwykle nie chce, a jeżeli mobilizacją będzie uwidocznienie postępów, możliwość pochwalenia się nimi ze znajomymi - ja nie widzę w tym nic złego. Dobrze, że się ruszą trochę.
A ja uważam, że się we łbach od tego Internetu ludziom pomieszało.


@ufos: Być może trochę, ale postępu nie zatrzymasz>

a reszta to tylko opcja, bez której doskonale można się obejść


@ufos: Jasne, że można. Tylko po co? Jak @Antros wspomniał, smartfon to teraz znacznie więcej niż telefon. To już nie tylko kontakt z bliskimi.

Możesz uchwycić nim chwilę, wrócić do niej później, słuchać muzyki, sprawdzać swoje postępy w sporcie,
@ufos: głupotą jest nieużywanie go, gdy podrożuję mogę planować podróż wszędzie, nie potrzeba mi niekompetentnej często informacji, nie tracę na nią czasu, podobnie gdy się zgubie w nowym mieście nie potrzebuję szukać zorientowanych ludzi, którzy może coś wiedzą, a może żartują, sam trafię do celu, nie muszę szukać kawiarenki mogę na maile z pracy odpowiedzieć z telefonu, mogę sprawdzić prognozy pogody od tak, a nie planować coś długo by potem naglę
To teraz załóżmy, że Ci się zepsuł, zgubiłeś go czy padła bateria. Nie masz mapy, albo nie umiesz z niej korzystać, gubisz się, nie wiesz jaka będzie pogoda, nie możesz posłuchać muzyki, nie masz na czym zapisać czegokolwiek, nie masz jak cyknąć zdjęcia, bo uzależniłeś się od jednego urządzenia. Zwykły rozsądek podpowiada, aby tak nie robić.


@ufos: nie używaj młotka bo jak go nie będzie nie będziesz potrafił wbijać gwoździ, nie
@ufos: może to lepiej, dobór naturalny prawie zaniknął w rasie ludzkiej, gdy takie uzależnienie/upośledzenie będzie dalej postępować może ruszy z miejsca :)