Wpis z mikrobloga

GPU: Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING (z tego co czytam to jest dużo cichsza od wersji z dwoma wiatrakami, przy różnicy ceny rzędu 50-100zł)

CPU: AMD RYZEN 5 3600

Płyta główna: MSI B450-A PRO MAX / MSI B450 GAMING PLUS MAX (zależy co będzie tańsze)

RAM: 16GB minimum 3600MHz (jakiś polecany?)

Zasilacz: SilentiumPC Vero M2 600W 80 Plus Bronze (Nie za mocny?)

Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 120mm

Obudowa: ??

Takie coś ma prawo dobrze działać? Patrząc na aktualne ceny, zestaw nie powinien przekroczyć 3.3k CBL
#pcmasterrace #komputery #pc #zestawpc
  • 13
  • Odpowiedz
@Lubie_Budyn: obudowa Fractal Design Meshify C - jedna z lepszych budzetowych, wlasnie na promce w morele. Albo w podobnej cenie Corsair 275R Airflow, tutaj jednak nowa obudowa, nie ma za duzo opini, ale jesli sa to pozytywne.
  • Odpowiedz
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB 3600Mhz CL18, niby nie jest na oficjalnej liście wspieranych pamięci dla płyty,
ale bardzo podobne moduły (32GB) się na niej znajdują, więc raczej nie będzie problemu. Koszt to lekko ponad 400zł
Zasilacz: dorzuciłbym te kilka dyszek do SilentiumPC Supremo L2 550W 80 Plus Gold, lepszy certyfikat to mniej prądu zmarnowanego a spokojnie też wystarczy.
  • Odpowiedz
@10129: Zastanawiałem się nad 1660ti, z tym, że za 3 wiatraki trzeba dopłacić 250zł-300zł względem 1660 SUPER z trzema wiatrakami. Jest to ważne, bo chodzi mi o jak najcichszą pracę zestawu. I teraz pytanie, czy warto dodawać 25% ceny GPU żeby wziąć 1660ti?
  • Odpowiedz
@Lubie_Budyn: co jest idiotyzmem, za 1500 kupisz rtx 2060
średnio się w tanich grafikach opłaca do chłodzenia dopłacać bo w tej cenie już masz grafę z wyższego poziomu
  • Odpowiedz
Zasilacz dałbym słabszy (np do 550W), ale w standardzie Silver. Podobno lepszy z mniejszą mocą (której i tak jest duży zapas) a z większą ilością zabezpieczeń.
Nad Gigabyte GTX 1660 SUPER GAMING OC (który chyba ma plastikowy bacplate) też się zastanawiałem, ale chyba jednak wolałbym dopłacić 20zł do MSI GTX 1660 SUPER GAMING X lub ew. Palit GTX 1660 SUPER Gamimg Pro OC (który nawet w jednym teście pod kilkoma względami wypada
  • Odpowiedz