Wpis z mikrobloga

może ktoś pisał albo będzie w stanie podpowiedzieć temat do pracy licencjackiej, którą muszę napisać
z tego co gadałem z gościem promotorem to niekoniecznie muszę coś implementować np. tworząc projekt
jedynie jakieś tam 'potwierdzenie/udowodnienie' tego, że coś może działać w ten a nie inny sposób

najbardziej interesują mnie tematy dotyczące frontendu, react
myślałem, coś o pwa, wzorce projektowe ale nie jestem do tego do końca przekonany
z jednej strony fajnie byłoby zrobić coś 'fajnego' - z drugiej strony nie ma chyba sensu tracić na to nie wiadomo ile czasu
jak i tak nikt nie zrozumie tematu bo nie znają się

#frontend #programowanie #licencjat #pracalicencjacka #studia
  • 7
  • Odpowiedz
niekoniecznie muszę coś implementować np. tworząc projekt


@xaro: z doświadczenia - bez sensu
oczywiście można robić pracę badawczą, ale primo - nie masz na tyle doświadczenia żeby łatwo i sprawnie to zrobić
secundo - dużo łatwiej obalić takie prace badawcze, bo w 99,99% one nic nie wnoszą
dużo prościej zrobić sensowny, przyjemny projekt praktyczny, który w przyszłości choćby, może ci się przydać jako repo na githubie do potencjalnej pracy
  • Odpowiedz
@xaro: ja miałem temat w stylu "aplikacja do czegoś w technologiach Angular /web API jako przykład implementacji architektury SPA". Fajnym tematem mogą być te wzorce projektowe bo masz dość spore pole do popisu i w sumie sam możesz sobie wybrać wzorce jakie Ci najbardziej odpowiadają.
  • Odpowiedz
@host25: właśnie myślałem o wzorach w takim kontekście - wzorzec w react i przyrównać go to wzorca ogólnego z programowania (czy jak to tam określić)

ale to tylko dlatego, że pracuje w react na co dzień
  • Odpowiedz
@xaro: to może coś w stylu implementacja wybranych wzorców projektowych w React. Porównanie może być o tyle złośliwe że może będziesz musiał zaimplementować też te wzorce w innych technologiach :)
  • Odpowiedz
@host25: fakt, przemyślę jeszcze ten temat ale sam dla siebie chciałbym zgłębić ten temat bo jednak react ma wiele fajnych wzorców pomimo, że wiele z nich jest wypierane przez nowe

pomyślę też jeszcze o zrobieniu czegoś na bazie pwa albo flutter - tu raczej z racji tego, że chciałbym po prostu to poznać a praca licencjacka to dobra wymówka żeby się za to wziąć
  • Odpowiedz