Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że na opakowaniach zupek chińskich podana jest kaloryczność gotowego produktu, dla np.100g i większa dla porcji(180ml)? Przecież woda nie ma kalorii, co za różnica czy zalejemy zupkę 50ml wody czy 500ml, jedyne wartości odżywcze będą pochodziły z tego makaronu i przypraw, a ich rozcieńczenie w większej ilości cieczy nie spowoduje nagle wzrostu ¯\_(ツ)_/¯

#zupkachinska #studbaza #mirkokoksy
  • 7
  • Odpowiedz
@Pessos: Ja ekto to mi bardziej w drugą stronę leży.

W każdym razie, czy to nie jest oszustwo? Producenci powinni podawać w tabeli kalorycznej ilość kalorii w 100g i porcji(czyli ile w opakowaniu) surowego produktu, przed przyrządzeniem.
  • Odpowiedz
@Falkon: kalorie na vifonach sa dla 100 gotowego produktu. czyli opakowanie + 450ml wody (czy ile tam) = gotowy produkt. czyli 5*kalorie z opakowania = rzeczywiste kalorie zupki.
  • Odpowiedz
@Shagot: Ja już nie ogarniam. Czyli wychodzi na to, że jak w paczce jest np. 48g a wartość podana dla 100g, to tak naprawdę jemy tego połowę tylko nie jest to w tabeli wykazane
  • Odpowiedz
@Falkon: Wartość odżywcza: 100 g gotowego produktu: Wartość energetyczna: 300 kJ / 72 kcal

gotowy produkt to jest 70g z paczki i 400 wody = 470g gotowego produktu. 1/5 gotowego produktu = 72 kalorie. cala zupka 5*72 = 360 kalorii z okladem.

co tu jest do ogarniania?
  • Odpowiedz