Wpis z mikrobloga

@LaurenceFass: Z tego co wiem wystarczyłoby uszczelnić obowiązujące podatki tak żeby nie migali się od ich płacenia, tworzenie kolejnego to tylko komplikacja już chorego systemu.
  • Odpowiedz
Nie. Dlaczego? Poza tym PiS i tak tego nie zrobi, skoro pozwolił sobie na outsourcing najcięższej roboty moderacji Facebooka do ministerstwa cyfryzacji XDD
  • Odpowiedz
tak #!$%@?ć podatki facebookowi bo go nie lubisz

Chodzi ogólnie o korporacje (unikają opodatkowania za to gnębieni są mali i średni przedsiębiorcy), a te, które stosują cenzurę przestrzeni publicznej powinny być dodatkowo karane.

Każdy podatek jest zły.

@Drakii:
Skoro każdy podatek jest zły to państwo również jest złe. Jesteś anarchistą?
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: No tak korporacje unikają podatku wprowadzamy nowy podatek go też unikają więc wprowadzamy 3 podatek i tak w nieskończoność a każdy podatek to dodatkowe koszty administracyjne po stronie państwa i przedsiębiorców.

Oczywiście że państwo jest złe stosuje przemoc.
  • Odpowiedz
a każdy podatek to dodatkowe koszty administracyjne po stronie państwa i przedsiębiorców.


@Drakii: plus udupianie mniejszych firm, które tych podatków nie unikną

Skoro każdy podatek jest zły to państwo również jest złe. Jesteś anarchistą?


anarchizm to jedyna logiczna konsekwencja ideologii wolnościowej
  • Odpowiedz
za kilka lat Ci przejdzie (przerabiałem).


@LaurenceFass: jeśli ci przeszło to nigdy nie wierzyłeś faktycznie w wartości liberalne. Od libertarianizmu do anarchokapitalizmu jest 6 miesięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Drakii: @tyrytyty:
Całego życia społecznego nie zamkniesz na płaszczyźnie relacji ekonomicznych, a to próbują robić libertariańscy ideolodzy pomijając np. aspekt kultury, wychowania etc.
Realną alternatywna jest ordoliberalizm.

Ordoliberalizm czyli synteza anglosaskiego kapitalizmu i Katolickiej Nauki Społecznej. Ustrój społ.-gosp. sprawdzony w praktyce, w powojennym RFN przynosząc cud gospodarczy https://pl.wikipedia.org/wiki/Ordoliberalizm
Ordoliberalizm fundamentalnie wywodzi się z prac apb. Wilhelma Kettelera i encykliki Rerum Novarum na bazie, której w XIX w. wyrósł ruch społeczno
  • Odpowiedz
Całego życia społecznego nie zamkniesz na płaszczyźnie relacji ekonomicznych, a to próbują robić libertariańscy ideolodzy pomijając np. aspekt kultury, wychowania etc.


@LaurenceFass: nikt nie zamyka życia społecznego na płaszczyźnie relacji ekonomicznych, a mówiąc o kulturze i wychowaniu brzmisz jak osoba flirtująca z alt-prawicą typu "wolność tam gdzie mi się podoba, ale tam gdzie nie lubię to nie". [potrzebne źródło]

Dobre podsumowanie - jak każda utopijna ideologia opiera się na wierze.


co
  • Odpowiedz
@tyrytyty:
Czekaj, zaraz to już jest przypinana łatka "Faszysty" jak ktoś tylko napomni o kulturze i wychowaniu? Obłęd.

wszystkie przekonania opierają się, siłą rzeczy, na wierze.

Jak jestem przekonany, że 2+2 = 4 to ja w to wierze?
  • Odpowiedz
Jak jestem przekonany, że 2+2 = 4 to ja w to wierze?


@LaurenceFass: no tak, nie udowodnisz że 2+2 = 4 bez jakiegoś zestawu aksjomatów które są z definicji przyjmowane bez dowodu, czyli na wiarę.
  • Odpowiedz
nie udowodnisz że 2+2 = 4 bez jakiegoś zestawu aksjomatów

@tyrytyty:
Przedawkowałeś. To można stwierdzić nawet empirycznie.

Te dyskusje tylko mnie utwierdzają, że obecnie libertarianizm to kolejny lewicowy ruch rewolucyjny.
Jeszcze jak sporo w nim było minarchistów i korwinistów ze skrzydła konserwatywno - liberalnego to jeszcze jakoś to wyglądało.
  • Odpowiedz
Te dyskusje tylko mnie utwierdzają, że obecnie libertarianizm to kolejny lewicowy ruch rewolucyjny.


@LaurenceFass: ciekawe, bo ja to samo myślę o (alt)prawicowcach i innych grupach wycierających mordy liberalizmem dla siebie, ale nie dla drugiej osoby: to ta sama lewicowa retoryka, tylko podczas gdy u lewicy konflikt to biedni vs bogaci, u prawicowców mamy dzikusów i ucywilizowanych xD
  • Odpowiedz
@tyrytyty:
Jak konserwatyzm może być rewolucyjny?
W zasadzie popełniłeś tyle błędów logicznych (jednocześnie nie raczyłeś się do żadnego przyznać), używasz pojęć bez znajomości ich definicji, że w zasadzie nie ma sensu dla mnie brnąć w dalszą dyskusję i na tym ją zakończam.
  • Odpowiedz