Wpis z mikrobloga

#xiaomi #miui

Zastanawiam się, czy jak kupię telefon Xiaomi z oficjalnej dystrybucji w Polsce to czy muszę się przejmować czyś takim jak instalowanie Miui Polska? W sensie - nigdy nie miałem telefonu z Androidem, a tym bardziej od Xiaomi (siedzę na starej Nokii z Windowsem xD) i trochę nie ogarniam tych całych systemów, nakładek, romów na smartfonach, a info na necie jest takie trochę "roztrzepane". Czy po prostu kupuję, ustawiam sobie co chcę i to działa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 25
@Megawonsz_dziewienc: Nie no, już bez przesady. Aż taki leniwy, próżny i rozrzutny to ja nie jestem, żeby przepłacać za telefon z kiepskimi podzespołami. xD Póki co ogarnąłem, że z Xiaomi to trzeba jednak chwile czekać nim się zrobi instalacje nowych wersji Miui - np. teraz mają battery drain. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ScorpZero: kupuj Xiaomi nie będziesz żałował. Od roku używam Pocophone. Na początku z MIUI Polska teraz trochę inny rom. Jeśli kupisz z oficjalnej dystrybucji tj plug and play
Zastanawiam się, czy jak kupię telefon Xiaomi z oficjalnej dystrybucji w Polsce to czy muszę się przejmować czyś takim jak instalowanie Miui Polska?


@ScorpZero: Nie
jak kupisz z aliexpress to kup wersje "Global". Taka wersja jest wtedy taka sama jak w polskiej dystrybucji. Nie trzeba nic samemu wgrywać.
@ScorpZero: Bierzesz wersje global i tam wszystko działa jak należy. MIUI Polska czy inne romy instalujesz wtedy gdy chcesz mieć jeszcze większe możliwości. Np. ostatnio (android 8+ bodajże) google zablokowało możliwość nagrywania rozmów, na starszych wersjach dalej to działa, ale jeśli chcesz na nowszym androidzie to musisz własnie po to wgrać miui polska/xiaomi.eu (na gejfonie to pewnie nigdy czegoś takiego nie było i nie będzie)
@Megawonsz_dziewienc: Ale ta Nokia była super jak na moment, kiedy ją kupiłem. Owszem, Windows nie miał takiego wsparcia jak Android, ale mimo wszystko był w porządku, a telefon używało się... i właściwie to nadal się używa bardzo dobrze. Po prostu zmieniły się potrzeby i koncepcja używania takiego urządzenia. Wtedy właściwie to potrzebowałem telefonu. Teraz potrzebuje smartfona.

Ajfony, które są w takim przedziale cenowym jak Mi9T albo Mi9T Pro są skandalicznie przewartościowane
@cincin27: note 10+ 256gb 4,8k. 11 pro max 256 6,5k to nadal trochę ponad 1,5k różnicy. Porównywanie wersji 512 do 256 to idiotyzm, w ten sposób mogę porównać tego Note do 64gb wersji iphone który będzie droższy już tylko o jakieś 800zl xD
Iphone jest drogi w najbogatszej opcji, ale w innych cena zbliżona jest do flagowcow innych producentów. Na sile próbujesz coś ugrać, tylko srednio ci to wychodzi xD