Wpis z mikrobloga

W trakcie modowania Defenderka stwierdziłem, że czas na przeorganizowanie moich pudeł z klockami. W tej chwili trzymam je w skrzynkach takich jak na obrazku, całkowicie wymieszane i mam już tego trochę dość, bo sporo czasu tracę na szukanie klocków przy składaniu. Chciałbym zaopatrzyć się w jakieś organizery, żeby mieć osobno np. piny, liftarmy, elektronikę itd. Widziałem coś takiego u niektórych nawet tutaj na tagu. Co polecacie do składowania klocków? Przy okazji - jak segregujecie elementy, względem użycia, koloru, czy wielkości?
#lego #legotechnic #kiciochpyta
Pobierz size - W trakcie modowania Defenderka stwierdziłem, że czas na przeorganizowanie moic...
źródło: comment_65PQGJg3Vq8dKDzwMmdAgBjfXUGyh4Si.jpg
  • 13
@size Ja trzymam właśnie w podobnych jak Ty, ale używam woreczków strunowych do segregacji typami klocków. Ostatnio pakuję w większe worki zestawami, a później rodzajami klocków (lifty, piny, ale itd.), co ma sens przy przechowywaniu większych zestawów, takich jak 42055 albo 42082.
@firunna: Aha, przechowujesz w ten sposób kompletne zestawy tak, by być w stanie odtworzyć je później w 100% tymi samymi elementami, co zaraz po zakupie?
Ja bym chciał jak najbardziej reużywać swoich klocków, czyli mieszać wszystkie ze sobą, bo najbardziej lubię tworzyć MOCe ;) W sumie to chyba rzeczywiście jest kwestia tego jak się używa klocków - w kwestii organizacji też już widzę, że takie elementy jak city/architecture przechowywałbym inaczej niż
@size to też, ale nie ze względu na to żeby te zestawy były ponownie zbudowane z tych samych elementów. Po prostu mam limitowany czas na składanie i jak mam ochotę coś sobie złożyć, to chcę mieć możliwość zrobienia tego od razu, bez jednego dnia poświęconego na sortowanie klocków. Po prostu wyjmuję sobie woreczki i zaczynam. Co do MOCy, też to robię, ale kataloguję sobie na Rebrickable co z danego zestawu zabrałem do
@size btw. zacząłem to robić w momencie gdy musiałem znaleźć specyficzny connector, którego miałem 1 sztukę. Mam 7 takich dużych pudeł Technic i zanim znalazłem ten element, zeszło się kilka godzin. Oczywiście nigdy nie masz pewności czy element gdzieś tam jest, czy gdzieś się zgubił :D Sortowanie zajęło mi 2 tygodnie, ale teraz żyję jak król :D
@size Nikt tu nie napisał jeszcze: nie sortuj kolorem, tylko rozmiarem / przeznaczeniem.

Jak posortujesz takie same kolory razem, to nic nie znajdziesz. Części tej samej wielkości ale w różnych kolorach dość mocno się wyróżniają i łatwo je wyłapać.

Używaj niskich, płaskich pudełek lub szufladek. Dobierz wielkość do ilości klocków.
U mnie sprawdzają się szufladki polecone przez @stanu (na rzeczy małe typu piny, łączniki, czy klocki o rozmiarach do 6 studów)