Wpis z mikrobloga

Muszę oddać oddać Ryśkowi że jednak electrum to electrum. Mycelium mi się #!$%@?ł po ostatnim update na telefonie. OSTRZEGAM - chyba robiłem mu dzisiaj aktualizację i nie jest w stanie się zsynchronizować z siecią.
Zrobiłem mu przeładowanie konta i stan się pokazał ZERO ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jak mnie bitcoin #!$%@? albo giełda cię wyrucha, albo murzyn, albo cena, albo software...

Nie miałem tam majątku ale kwota nie była taka żeby ją odpuścić.
Sprawdziłem czy mam w ogóle backup czegokolwiek ( ͡° ͜ʖ ͡°) i miałem tylko mnemonic phrase, kiedyś miałem jeszcze zawsze backup kluczy, ale się skończyło wraz ze #!$%@? walletami HD.

Na dodatek Mycelium generuje wszystkie 3 rodzaje adresów. Nawet nie wiedziałem na które z nich wysyłałem BTC...
Zacząłem od odzysku Legacy. Pusty ohui, zacząłem myśleć że to może nie był bug softu...
Potem segwit compatible, to w sumie ciekawostka że electrum nie daje możliwości wygenerowania segwit native i compatible w jednym wallecie, to dziwne. Coś tam było w tym wallecie.
No na koniec segwit native uff ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem dzisiaj inny wieczór zaplanowany, ale oczywiście bitcoin musiał to #!$%@?ć.


Już to wypchnąłem na nowy wallet electrum. Muszę się iść napić melisy. Jeszcze się kiedyś przeproszę z hardware walletami.



#bitcoin #kryptowaluty
  • 10
@OPcodeRTI: Mam Mycelium na iOS i jest #!$%@? odkąd pamiętam, tzn wywala się jak chce w historię transakcji wejść a aktualizacji tego szajsu nie było od nie pamiętam kiedy... Też mam tam niewiele, bo używałem tylko w celu wypłaty drobnych z giełd po transakcjach.
@OPcodeRTI to nie wchodź w opcje, których nie ogarniasz i wszystko pójdzie gładko, a jeśli chodzi o portfel niemobilny to electrum jest najlepszym i najprostszym light walletem. A dodatkowo dobrym sposobem na zrobienie cold walleta. Trzeba tylko chwilę pomyśleć