Wpis z mikrobloga

Widzę dużo pytań odnośnie vr po trailerze Half-Life:Aylx to zrobię wam rozpiskę co kupować a co nie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Aktualnie top1 jest Valve index. Ma najlepszy tracking,nie do #!$%@? możecie #!$%@? machać rekami 50km/h i go nie wywalicie.
Top2 jest Quest jak nie posiadasz pc'ta. Jego tracking jest całkiem znośny ciężko go wywalić. Dzięki Oculus-Link teraz można podpiąć go pod pct'a i działa jak rift's. Na razie to jest w becie i czasem działa czasem nie.
Top3 jest Rift's/CV1 Oculus. Dobre trackingi,pełna możliwość modoowania i bawienia się w grach.
Top4. HTC vive,ale ja tego nie polece,jak zacznie sie wam coś #!$%@?ć z trackingiem po 3-4miesiącach to możecie headset #!$%@?ć. Zbyt dużo osób na to narzekało. Ich support to Indianie wzięci z ulicy i nawet nie znają tego sprzętu.
Nie kupujcie vr w stylu WMR,HTC vive pro (to tylko kasa w błoto już lepiej w indexa polecieć).
Jak macie jakieś pytanie to mogę wam pomóc (σ ͜ʖσ)
I tak testowałem prawie każdy vr/znam osoby co je mają. Nie testowałem tylko wszystkich WMR ale one są na jednym tym samym gównem tylko inne nazwy mają. To są vr dla januszy co nie kupują w necie tylko w media marktach dalej ( ͜͡ʖ ͡€)
A i wątpie że będzie PL dystrybutor Indexa bo jest to nie opłacalne bo przesyłka idzie 2 dni z holadni i ich support jest zajebisty,coś nie działa to wymienia na nowe od razu. Tak samo Oculus.
#vr #index #oculus #oculusrift #htc #vive #halflife #beatsaber #steam #pc #pcmasterrace
  • 22
@Ksionc-Tomasz: Jakiej siatki? Wiesz tracking jest zależny,ja mówie o trackingu który mi nie wybuchnie na piosence w Beat saberze przy 22njs+. Gdzie wmr nie daje rady przy 16njs i tak szybkich rękach. A lekki ruch ręką co 20sek to każdmy ma dobry tracking. Nigdy nie widziałem kogoś,kto gra więcej w Vr/Bsa i tego typu gry polecał WMR. Bo na wyższym poziomie to katorga. Miałem znajomego to zmienił to po miesiącu.
@Koxsik nie zauważyłem problemów z trackingiem nawet w szybkich piosenkach, może na jakimś Lenovo Explorer lub czymś takim od Acera to się pojawia.

Chodzi mi o tą siatkę tzw screen door effect, w jednych jest taka siatka, że aż przeszkadza w grze a w innych nawet jak jest mniejsza i się jej tak nie widzi to oczy mnie bolały po 10-15 minutach, testowałem wiele zestawów przed zakupem i po sprawdzeniu Odyssey +
@Ksionc-Tomasz: No to są nasze opinie, ja grałem na testach na tym. To po10m tylko śmiałem się czemu to tyle kosztuje. Tak samo jak HTC Cosmos co jest jedną wielką porażka. Chcieli zrobić konkurencje dla rifta,a zrobili pośmiewisko z siebie.
@Koxsik: WMR nie jest takim gównem mangofanatyku jak mówisz, problemem jakim miałem to to, że pierwsza i druga sztuka trafiła mi się z mikrowadą fabryczną (w pierwszej był włos w soczewce, w drugiej pyłek) i gwarancja poza PL, plus na reddicie ludzie szanują MR'y za to, że ma 90Hz a VR'rze różnice między 80 i 90 da się wyczuć.

I nie wszystkie WMRy są w cenie olaboga tańszej o 700-900zł od
Nie kupujcie vr w stylu WMR,HTC vive pro (to tylko kasa w błoto już lepiej w indexa polecieć).

Jak macie jakieś pytanie to mogę wam pomóc (σ ͜ʖσ)

I tak testowałem prawie każdy vr/znam osoby co je mają. Nie testowałem tylko wszystkich WMR ale one są na jednym tym samym gównem tylko inne nazwy mają. To są vr dla januszy co nie kupują w
@mikasz: Nie jest to #!$%@? fanboya,tylko z własnego doświadczenia i innych ludzi. Każdy przeszedł z HTC vive na rift s albo na indexa bo to kupsko nie daje rady z trakckingiem. A ich support lezy jak dziwka w lesie. A co do reddita,to chciał bym zobaczyć takie posty. Bo w swiecie BSA i innych gier to WMR i Vive pro to jest mem. Kazdy kto to kupuje jest wysmiewany na co
@HoshiYamazaki: Exp+ na ots songu 90-95% to jest nic xDD. Tam nie masz poziomu wgl,te klocki leca tak wolno i bez znaczenia. TO jest słabo zmapowane i wolno. 98-99.5% to jest wynik. 90-95% to jest nie problem na fs+da zrobić
@Koxsik: nie wazne czy fanboyujesz czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) - dobry thread
myśle nad używanym cv1 a Questem (troche droższa zabawa)
Napisałbyś coś o grach/ich cenach? którego questa lepiej brać?
@Luk_1mex: Sam używam cv1 na codzień i za 900-1200 dorwiesz to i jest gituwa. Masz cały steam+oculus store. Quest ma mniej HZ ale jest przenośny,niby jest ten cały quest link w becie i działa on jak rift s. Ale tracking questa to ponoć (). Ja polecam cv1 z własnego doświadczenia. Tracking nawet na mega szybkich nutach w bsie,albo wychylaniu w FPS nie ucieka.
@Koxsik: właśnie się przymierzam do zakupu i czytając ten wpis już się totalnie pogubiłem.

CV1 - na allegro nie znalazłem nic sensownego, a z jednym sensorem to chyba za mało.

W pierwszej kolejności chciałem Questa ale teraz czytam tutaj, że tracking jest słaby. A rift s ma gorszy wyświetlacz i brak regulacji rozstawienia soczewek.

Głównie chodzi mi o granie na PC i teraz mam dylemat ( ͡° ʖ̯ ͡