Wpis z mikrobloga

Bardzo nie chciałem, ale z powodu choroby przysadki mózgowej zostałem skierowany do endokrynologa. Najbliższe terminy na NFZ to około 4-5 lat najszybciej, za to prywatnie koszt takowej wizyty jest to 150 zł wzwyż. Mam dużo wydatków, zero pomocy od rodziny, i niestety będę musiał zapłacić za tą wizytę, możecie powiedzieć : "co to jest 150 zł". Przy aktualnych cenach wynajem mieszkań, moich zarobków oraz rzeczy niezbędnych do życia (dodatkowo nie palę, jestem abstynentem), jest to duża cena jak dla mnie. Smutno mi się robi jak widzę jak działa to państwo, mam nadzieję że uda mi się wyjechać w najbliższym czasie za granicę do pracy i będę zarabiał godnie a nie powyżej minimalnej krajowej. Tak się chciałem wyżalić, może ktoś mnie zrozumie, pozdro mirki kochane <3. #nfz #opiekamedyczna #endokrynologia #wyzalamsienawykopie
  • 8
@odishewo: Dostaję około 2000 zł netto w maku. Dodatkowo studiuje pedagogikę. Ha, humanista - McDonald. Tak to wygląda nigdy nie miałem daru do przedmiotów ścisłych. Nie mam też pomocy od nikogo, więc tak to wygląda. Dla mnie liczy się każda złotówka. ;( Niektórzy mają w życiu za łatwo...
@saints: ostatnio #!$%@? mi plecy, że przestałem chodzić. Ortopeda na NFZ za 2.5miesiaca średnio więc poszedłem prywatnie, zapłaciłem 150 zł, dostałem skierowanie na rezonans które mogę #!$%@? do kosza bo ze skierowanie z prywatnej wizyty nie można iść na NFZ. Koszt 700-800 zl
@odishewo: Dzięki za pomysł, wybrałem McDonald ze względu na elastyczny grafik. Muszę się jeszcze rozeznać jak miał by wyglądać mój grafik na stanowisku kelnera, ale wiem na pewno że nie chcę w maku pracować do końca życia. Jest to dla mnie ciężkie, może coś pójść nie tak i stracę pracę i źródło zarobku, a wtedy jestem trupem. Nie mniej jednak chcę coś zmienić. Na pierwszym miejscu teraz niestety mam endokrynologa, potem
@odishewo: a ja po latach robienia "kariery" zrezygnowałem, poszedłem na etat urzędniczy, wydawało się że utknę za biurkiem ale wyszło tak że teraz łączę pracę z zainteresowaniami, plany na rozwój też są więc nie ma jednego schematu