Wpis z mikrobloga

Czy mogę użyć do wymiany kabla w słuchawkach zwykłego przewodu z przedłużacza o średnicy 0,75mm czy powinny to być specjalne, dedykowane kable?

W googlu wyskakują jedynie odpowiedzi z jakiś audiofilskich forów, gdzie wiadomo jaka jest odpowiedź, ale w praktyce ma to jakiekolwiek znaczenie że miedź nie będzie 99,99% czysta i bez ekranu?

#sluchawki #technologia #lutowanie #elektronika
  • 14
Chodzi prawdopodobnie o wyeliminowanie zjawiska naskórkowości przy wysokich częstotliwościach.


@eiaculatiopraecox: Taaaa naskórkowość przy 20kHz to pojawia się gdzieś koło 4mm^2. Kable słuchawkowe są zrobione jak są, żeby nie dawać grubej izolacji. No i skręcenie w teorii eliminuje zakłócenia, ale przy impedancjach 32Ohm praktycznie nie ma to znaczenia.
@Loog: nie wiem czy się ze mną zgodzisz ale ja używam tylko i wyłącznie grubych kabli, minimum średnica drutu z wieszaka do ubrań, wtedy jest w jednym kawałku i nie ma dużego tłumienia, a nie jakieś tam linki, może i jest niewielki problem ze zginaniem potem ale za to dźwięk jest czysty i nic się nie tłumi, góra jest bardzo soczysta a bass taki ciepły i poruszający że aż mam dodatkowe
przewód działa też jak filtr pasywny.


@LRF1000W: Ta? Masz jakąś charakterystykę jaki to filtr, gdzie ma kolano, jaką stromość? I jak to się ma do impedancji słuchawek? Na 1.5 metrowym odcinku? Ktoś niech jeszcze dopasowanie falowe obliczy.
@Loog: Użyj licy z jakichś starych słuchawek. Lica w tym przypadku ma poliamidowy rdzeń a same żyły są cienkie bo takie nie pękają, to cały sekret. Rdzeń i izolacja każdej żyły zapobiegają ścieraniu