Wpis z mikrobloga

APERITIVO (aprire - otwierać; dosłownie ma to otworzyć, przygotować na kolację) - spotkanie towarzyskie pod byle jakim pretekstem ( ͡° ͜ʖ ͡°) L’aperitivo to kwintesencja włoskiego stylu życia, luzu, celebrowania chwil z rodziną i przyjaciółmi. Zwyczaj wywodzi się z północnych Włoch, z XIXw. Wszystko zaczęło się od włoskich arystokratów, którzy spotykali się przy wermucie zagryzanym serem.
Okazje do aperitivo:
- by wraz ze znajomymi odstresować się po pracy,
- połączone z wydarzeniem kulturalnym, np. wystawą w galerii sztuki,
- gdy wpadniesz na ulicy na dawno niewidzianego znajomego,
- gdy nudzi Ci się w domu i chcesz wyskoczyć na miasto lub zaprosić znajomych do siebie.
Każda okazja jest dobra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co się pije?
Napoje alkoholowe: np. Aperol Spritz, o którym pisałam wczoraj; Prosecco, Negrone, Americano, Martini, Mohito, Campari, Vermouth...
Napoje bezalkoholowe: tonik, herbata w puszce, napoje gazowane typu cola, spremuta (swieżo wyciskany sok), soki...

Co się je?
Pizza; chipsy solone (we Włoszech ciężko znaleźć chipsy o innym smaku); ''paluchy z mąki'', czyli grissini ; solone orzeszki ziemne; taralli, czyli mączne obwarzanki; focaccia; krakersy z dipami; koreczki i kanapeczki; bruschette; oliwki, salami i prosciutto... Ogólnie królują przekąski.
W barach, knajpach i restauracjach za 8-12 euro można kupić 1 drink i częstować się do woli przy szwedzkim stole lub szwedzkim barze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wtedy można nawet dostać risotto, różne makarony, klopsiki, krążki cebulowe, frittatę...

Uwaga- przy aperitivo zorganizowanym np. w domu kultury, galerii itp. NIE SIADA SIĘ. Stoi się z drinkiem i talerzykiem, na który nakłada się różne przekąski i rozmawia z innymi zgromadzonymi gośćmi.
Mieszkając we Włoszech niemal codziennie brałam udział w aperitivach. Bardzo je lubiłam, bo była to okazja i do schrupania czegoś dobrego, i do wypicia aperolka, i do poznania nowych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wloskinawykopie - ciekawostki o Włoszech i materiały do nauki włoskiego
#jedzenie #ciekawostki #wlochy #wloski
N.....n - APERITIVO (aprire - otwierać; dosłownie ma to otworzyć, przygotować na kola...

źródło: comment_KaoPyM6YDRb5tQ8fYsmkYmq48PZqhOgy.jpg

Pobierz
  • 10
@Nuuskamuikkunen: Ravenna, Rimini, Rosolina Mare, Rzym + wypady do San Marino i do Watykanu. Moim celem na przyszłość są jeszcze Turyn i Mediolan, może Sycylia :D

W tym roku zdawałem rozszerzoną maturę z włoskiego dodatkowo, a francuski raczej ze względów rodzinnych, bo kuzyn zapraszał do siebie do Francji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RafalLygrys nie bylam w zadnym z tych miejsc :< jeszcze! Torino i Milano to moje regiony, osobiscie odradzam, no ale co kto woli, kazdy ma inny gust ( ) Ja mieszkalam na północy, ale najbardziej podobalo mi sie hmmm chyba w Ligurii i Toskanii.