Wpis z mikrobloga

@gram_w_mahjonga: A co? W tvnie szykują jakąś nowatorską metodę debaty politycznej, więc się poświęcali puszczając taką pożywkę dla mas?

@jesper: Kwestia gustu, ale myślę, że proporcje między wątkami miłosnymi, życiowymi i zawodowymi są nieźle zachowane. Poza tym te wątki miłosne są po prostu zrobione z pomysłem i humorem. Dla mnie najgorszy był odcinek z bin Ladenem.
@Ryu: Media w Polsce już dawno poszły pod publikę, aczkolwiek czasem media próbują korzystać z samego faktu "hot newsa". Jak sobie z tym radzą było widać na przykładzie gdy naczelny magik z Rosji przyjechał a w tym czasie w Rosji toczył się proces wobec Pussy Riot. Polskie media, nigdzie nie znalazłam, nie potrafiły połączyć obu tych rzeczy, nie trzeba było, ale może jakoś wyjść? Wszystkie media przeplatały - z jednego na
@gram_w_mahjonga: jestem na bieżąco ale według mnie ten pociąg nie wrócił na tory ;)

@Ryu: Wątków romantycznych jest zbyt wiele i (z jednym wyjątkiem) wszystko zamyka się w gronie ludzi razem współpracujących ze sobą. Dla mnie dramat, ale pilot naprawdę był świetny! Tak jak powiedziałeś, kwestia gustu...

Polecam Wam serial pt. "Boss", niedawno wystartował drugi sezon i nadal trzyma poziom.
@jesper: Słyszałem, że dobry i na pewno się za niego wezmę.

@gram_w_mahjonga: E tam! Mówili wyraźnie, że to historyczna chwila, bo się w końcu Polacy będą mogli z Rosjanami zbratać bo się nasze religie dogadają i jak tylko wszyscy się zjednoczymy przeciwko zboczeńcom i aborcji, to świat będzie piękny. A z Pussy Riot chyba nie można tego połączyć, bo jeżeli dobrze pamiętam, to jego wizyta była dużo wcześniej umówiona niż
@Ryu: Bratanie ok, to było wytłumaczone. Ale czemu to był news dnia? Nie mówię, że dla Polaków ważniejszy powinien być proces tych panienek, czy cokolwiek innego. Media nadają ton - The Newsroom to pokazuje - możemy mówić o mało medialnych rzeczach, ale te właśnie rzeczy są, powinny być ważniejsze dla społeczeństwa.

To jak news o koncercie Madonny, drugim już w Polsce. Nie robiłby już takiego wrażenia gdyby nie odezwali się jacyś
@gram_w_mahjonga: A to tak. 100% racji.

Ale właśnie mi się przypomniał jeden z moich komentarzy tuż po "porwaniu" Madzi z Sosnowca. Wtedy chwaliłem telewizję za wykorzystanie czasu antenowego na pomaganie konkretnym ludziom w konkretnym problemie. Czyli wybieającytematy też jest istotny ;)
@Ryu: Jest najistotniejszy. On nadaje statystyki. Ale pewnego dnia obudzimy się w świecie gdzie informacja o osiemdziesiątej narzeczonej Rutkowskiego będzie ważniejsza niż to, że protest kolejowców spowodował utrudnienia w ruchu pekape i jedna ze spółek ogłosiła bankructwo (wymyślam teraz).

To ostatni moment by lepiej sprzedać newsa o kolei niż o pseudo-celebrycie. Skoro media się tabloideizują, to niech robią to chociaż w praktyczny sposób. Łatwo sprzedać newsa o pierdzie, która jest sprawdzona
@Ardai: Pomyśl: Dzinnikarz zadaje twarde pytania ekonomiście z EBC i wygląda na ewidentnie przeciwnego planowi pomocy instytucjom finansowym. Jakim cudem to już nie jest w jakiejś grupie "nie lubię lewactwa" i na głównej? :(