Wpis z mikrobloga

Mirki, moi rodzice maja w italii cyfrowy polsat z multiroomem. Co jakis czas cos sie dzieje i na czesci kanalow pokazuje sie brak sygnalu, mimo ze sygnal jest dobry. Ojciec przywiozl swoj dekoder z polski i jest to samo, w polsce dzialalo bez problemu. Any ideas? Infolinia #!$%@? pomoze bo nie mozna wywozic. #cyfrowypolsat #kiciochpyta
  • 29
@mojwa: sygnał dobry na tych gdzie brak sygnału? Różne transpondery to różne wskazania sygnału, że sprawdzi na np tvp1 i ma sygnał, nie znaczy, że i na innym kanale wskazanie będzie takie samo.
@mojwa: - Konwerter może być już trochę stary/uszkodzony i możliwe że w tym jest problem,

- kabel (małe prawdopodobieństwo),

Te wykresy sygnału na dekoderze w sumie nic nie znaczą albo bardzo mało, kanały w hd trzeba bardzo dokładnie ustawić żeby błędów Ber nie było na tych najbardziej wrażliwych częstotliwościach, nawet wysuniecie czy obrócenie konwertera zmienia jakość i moc sygnału ;)
@nasedo: ojciec mowi ze na polsacie sprawdzal (ktory nie dziala).

@Dranieq: dzieki za rade, bedziem patrzec.

Co jest dziwne - ojciec przywiozl dekoder z PL - dzialal kilka dni i przestal, tak jakby bylo tam cos co psuje dekodery. Wloski potwor psujacy dekodery #!$%@? -.-
@mojwa: i jakie są procentowe wskazania sygnału? przynajmniej te 70-80% powinno być (w PL, tam pewnie nieosiągalne), HotBird jest raczej satelitą dla mieszkańców wschodu i nawet w Polsce uważam, że nie jest to zbyt trafiony pomysł a im dalej na zachód tym gorzej z odbiorem.
@nasedo: jest hotbird 689 a na drugim 67a8 (czy jakos tak).

Aktualnie konifguruja wg instrukcji polsatu. Chodzi o to ze i tu i tu sie cos krzaczy
@mojwa: no i jak to wygląda? Dekoder na 2 kable antenowe? Przełącza samo czy ojciec to robi ręcznie? Nie wiem czy to ze względu na to, że we Włoszech, czy po prostu dziwny wymysł kogoś kto to robił ale pierwsze słyszę żeby na jednego satelitę robić zeza
@mojwa: i na obu konwerterach nie działa to samo? Jakiej wielkości antena? Jak dla mnie nadal wina instalacji, niech kupi zwykły konwerter twin i nie kombinuje z zezami
@mojwa: czyli zależnie od transpondera, to co od początku Ci mówimy, błędnie ustawiona antena / konwerter. Sygnał na jednym kanale nie równa się temu na innym
@mojwa: tak czy inaczej to nie potwór ;) Jeśli ustawione jest "na styk" możliwe, że czasem działa a czasem nie, zależy od warunków pogodowych, ja bym kombinował z samą instalacją (antena / konwertery)