Wpis z mikrobloga

Kupiłem pewną rzecz na banggood. Paczka szła DHL'em przez niemcy ale zamiast do Polski trafiła do Słowacji i tam ktoś to odebrał. Za paczkę płaciłem Dotpay.
I teraz mam problem bo banggood wypiął się że paczka została dostarczona. DHL Polski i niemiecki nie podjął tematu, muszę jeszcze zadzwonić na infolinie co mi powiedzą ale przez pracę nie pasują mi godziny infolini. Dotpay nie gwarantuje zwrotu bo oni pieniądze dostarczyli.
Co mirki mogę w takiej sytuacji zdziałać? Kogo najlepiej nękać?

#banggood #dhl #zakupyzchin #dotpay
  • 16
@ryss Masz na trackingu że trafiła do Słowacji? Skoro tak to wystarczy im to pokazać a oni niech sobie sprawdzą jaki adres odbiorcy podawałeś i że tam nie ma nic o Słowacji. Tak by to wyglądało na fair play, ale po mojemu to będą ściemniać do upadłego.
Też popełniłem ten błąd że dotpayem zamawiałem, przy zakupach z chin to niestety tylko paypal ratuje dupsko.
Będę śledził topic, dawaj znać jak się sprawa
@blantek: w moim zamowieniu jest sposob płatności dotpay wiec lipa
@Foxs: właśnie mam na jednej stronie że trafila na slowacje i pozniej zmienila numer na slowackiego przewoznika.
@okikus: myslalem ze dotpay tez ratuje dupsko a tu jednak czlowiek uczy sie na bledach
@ryss @blantek @okikus

Niestety ja też mam ten sam problem, wg trackingu paczka z DHL DE poszła do Bułgarii - tam rozdysponował ją lokalny przewoźnik. Mimo ewidentnych dowodów w postaci zrzutów - w zamówieniu adres polski - a doręczenie do Bułgarii - Bangood w sporze z Paypal pokazuje tracking bez krajów że paczka doręczona. Niestety muszę czekać do 3 grudnia żeby Paypal zaczął działać.

Mój fart że płaciłem Paypal + revolut -
@ryss: co ty tu mi, pokaż tę rozmowę z banggood. Coś mi sie wierzyć nie chce ze podałeś inny adres przesyłki, paczka poszła gdzie indziej,, a oni sód wypieli bo dostarczona. Ma Pan dowód?
@galeon:
Początek jest z moimi danymi więc zachowam je dla siebie.

Its tracking information shows that your parcel was delivered successfully. If you still have not received it, could you please check your mailbox or ask your neighbors if they signed on your name?

We advise you to contact the carrier or your local post office and give them the tracking code to know what happened to your package.

We apologize
@mike3e: gadałem. Najpierw wysłałem maila i odpowiedź jedna jak wyżej, później przez czat i odpowiedź po czasie na maila taka sama. Dzisiaj będę pytał do kogo nadali paczkę o moim numerze.
@ryss: to uderzaj do skutku. Z mojego doświadczenia raz na jakiś czas trafi się konkretny człowiek i wtedy udaje się sprawę rozwiązać. Płaciłeś kartą czy przelewem z dotpay? Jeśli kartą to masz chargeback dostępny.
macie pomysł jak dodzwonić się do konsultanta w DHL Parcel bo ni jak nie mogę przejść przez obsługę automatyczną żeby połączyło mnie z konsultantem.

#dhl